W Oławie (woj. dolnośląskie) na działce przy ulicy Paderewskiego powstaną trzy 4-kondygnacyjne budynki ze 144 mieszkaniami o zróżnicowanej strukturze.

„Jako architekci, staramy się na bieżąco reagować na zapotrzebowanie rynku budownictwa, poznawać technologie, trendy, analizować perspektywy rozwoju. W dobie tak ważnego rachunku ekonomicznego i poszanowania energii, próba znalezienia kompromisu pomiędzy ceną a jakością jest szczególnie ważnym wyzwaniem. Stąd zainteresowanie udziałem w programie Mieszkanie Plus – platformie łączącej potrzeby rynku, dążenia władz samorządowych ze wsparciem kapitałowym - PFR Nieruchomości. Optymalizacja technologii przy jednoczesnym poszukiwaniu możliwie najlepszej przestrzeni, tworzenia relacji społecznych – tego co składa się na poczucie szeroko pojętego komfortu życia” – podkreśla współwłaściciel pracowni MH architekci, Michał Hincz

W Sianowie (woj. zachodniopomorskie) niespełna 2 ha działkę przy ul. Słowackiego wskazał samorząd. Wybudowane zostanie osiedle z 7 blokami, które pomieszczą 168 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw. Będą to lokale od jedno- do czteropokojowych i zostaną wykończone „pod klucz”.

„Dołączenie do biur, które projektują Mieszkanie Plus jest dla nas istotne ze względu na prestiż, którym cieszy się ten program. Koncepcja i główne założenia projektu w Sianowie zakładają stworzenie stosunkowo niewielkich, zgrabnych budynków o spokojnej, zrównoważonej architekturze i stonowanej kolorystyce. Wyróżniającym elementem budynków będą strefy wejściowe, gdzie zrealizuje się połączenie pracy architekta z pracą artysty.

Przestrzenie między budynkami wypełniają tereny z małą architekturą i przyjemną, atrakcyjną w każdym sezonie zielenią. W centralnej części zespołu zaproponowano lokalizację placu zabaw, sąsiadującego z labiryntem z żywopłotu” – komentuje Paweł Orłowski z pracowni OPA Architekci.

Planowany termin uruchomienia obu inwestycji to II kwartał 2020 roku.
„Dziś mamy już 18 tysięcy mieszkań w projektowaniu. Ta rekordowa liczba czyni z PFR Nieruchomości największego klienta polskich pracowni architektonicznych. Projektujemy duże inwestycje w największych polskich miastach – jak warszawskie Nowe Jeziorki czyli osiedle, na którym zamieszka 10 tysięcy osób, ale także mniejsze, kameralne projekty, które idealnie wpiszą się w krajobraz średnich i małych miast” – dodaje prezes zarządu spółki PFR Nieruchomości, Mirosław Barszcz