„Ruszamy z naborem. Już od dziś wszyscy, którzy chcą zamieszkać w nowoczesnych, a jednocześnie nawiązujących do tradycyjnej szachulcowej elewacji budynkach, mogą złożyć wniosek. Od momentu rozpoczęcia prac budowlanych do Urzędu Gminy wpłynęło ponad 100 podań. Jestem przekonana, że zainteresowanie Mieszkaniami Plus w Kępicach będzie ogromne. Chcemy wesprzeć rodziny z dziećmi, zatrzymać w mieście specjalistów, dlatego to oni będą mieli największe szanse na otrzymanie mieszkania” - podkreśla burmistrz Kępic Magdalena Majewska.

Lokalizacja Mieszkań Plus w Kępicach jest doskonała – znajduje się ona w centrum, zaraz obok Urzędu, placu miejskiego, dworca kolejowego oraz szkoły i kościoła. Wcześniej w tym miejscu stały stuletnie budynki, które nadawały się tylko do rozbiórki. Program Mieszkanie Plus nie tylko zaspokoi potrzeby mieszkaniowe w gminie, ale dodatkowo też przyczynił się do rewitalizacji centrum miasta. Bloki swoją architekturą nawiązują do występującej w tym regionie elewacji szachulcowej.

„Program Mieszkanie Plus jest dla wszystkich – nie tylko dla dużych miast, ale także dla mniejszych gmin, w których potrzeby mieszkaniowe są dla nas równie ważne. Cieszę się także z wyjątkowego charakteru tej inwestycji – da ona nie tylko lepsze warunki życia dla 42 kępickich rodzin, ale odświeży wizerunek centrum miasta. Ustalone przez lokalny samorząd kryteria pokazują, że program Mieszkanie Plus jest dobrym narzędziem w prowadzeniu zrównoważonej polityki społecznej” – dodaje Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości.