„Świdnik jest prężnie rozwijającym się miastem. Myślę, że Mieszkania Plus, które tu powstaną będą kolejnym impulsem i dopełnieniem tego rozwoju. Ten rządowy program jest ofertą szytą na miarę i stanowi uzupełnienie naszej polityki wspierającej polskie rodziny. Dziś uruchamiamy ankiety, które powiedzą nam jakie są preferencje przyszłych najemców, tak aby inwestycja w pełni odpowiadała ich potrzebom” - komentuje wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

W Świdniku na 1,1 hektarowej działce powstanie osiedle z dwoma, trzypiętrowymi blokami, które pomieści mieszkania od jedno- do czteropokojowych. Grunt wskazany przez miasto znajduje się przy ul. Gen. S. Roweckiego “Grota”. Ma zapewnioną niezbędną infrastrukturę społeczną – 300 metrów od planowanej inwestycji są szkoła oraz boisko sportowe, a także sklepy spożywcze. Z kolei w promieniu kilometra są: przychodnia, apteka, kolejne szkoły, przedszkola, żłobki, poczta, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne.

„O tym jak bardzo potrzebny jest nam program Mieszkanie Plus świadczy zainteresowanie wśród ludzi – mimo, że nie rozpoczęła się jesz-cze procedura naboru, to mieszkań-cy Świdnika, ale również Lublina, Chełma i wielu innych miejscowości składają już u nas podania. W tej chwili jest ich już ponad 500. Dlatego też jestem pewien, że Mieszkanie Plus w Świdniku okaże się sukcesem” - podkreślił burmistrz Miasta Świdnik Waldemar Jakson

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało już 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa też budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku pod koniec tego roku rozpocznie się nabór.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już ponad 130 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł.

W całym województwie lubelskim w ramach programu Mieszkanie Plus analizowanych jest 12 lokalizacji, których potencjał wynosi 1,2 tys. mieszkań. Większość gruntów została wskazana przez lubelskie samorządy.