Konkurs zorganizowany przez BGK Nieruchomości miał na celu wybranie najlepszego projektu osiedla pod względem użytkowym, funkcjonalnym, wizualnym i ekonomicznym. Zwycięski projekt powstanie na działce położonej w sąsiedztwie Nikiszowca i Mrówczej Górki, w odległości około 4 km od centrum miasta.

„Zwycięski projekt musiał wpisywać się w historię i tradycję tej wyjątkowej lokalizacji. Nagrodzona praca nawiązuje bezpośrednio do oryginalnej idei zabudowy katowickiego Nikiszowca, jednocześnie będąc jej nowoczesnym rozwinięciem. Projekt harmonijnie wpisuje się w śląską architekturę, jednocześnie tworząc estetyczne, funkcjonalne i przyjazne miejsce do życia, w którym będą chciały mieszkać kolejne pokolenia.”- komentuje Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A.

W ramach inwestycji powstanie osiedle o tradycyjnej, kwadratowej formie z przestronnymi pokrytymi roślinnością wewnętrznymi dziecińcami. Budynki będą niskie, cztero kondygnacyjne z elewacjami w kolorze cegły. Powstanie w nich ponad 500 lokali o średniej powierzchni 60 mkw. Według zapowiedzi inwestycja ma zostać ukończona na przełomie 2019 i 2020 roku.