Witnica jest pierwszą gminą w województwie lubuskim, w której PFR Nieruchomości wybuduje mieszkania na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus.

Spółka obecnie pracuje nad projektem architektoniczny w oparciu o koncepcję zagospodarowania terenu przygotowaną przez lubelską pracownię architektoniczną W2 Studio. Rozpoczęto również proces gromadzenia wszelkich zgód administracyjnych.
„Wierzę, że będzie to przebiegało sprawnie i za rok w Witnicy wbijemy pierwszą łopatę na placu budowy Mieszkania Plus” – komentuje Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

4-kondygnacyjny budynek mieszkalny z lokalami w standardzie „pod klucz” powstanie na działce wskazanej przez gminę, która najmie mieszkania od spółki i spłaci je w ramach płaconego czynszu. Po 23 latach mieszkania przejdą na własność gminy. Ponad połowa mieszkań będzie miała 3 pokoje a tylko jeden lokal będzie 31 metrową kawalerką.

W ramach inwestycji przewidziano 91 miejsc parkingowych naziemnych, w tym 14 dla klientów sklepów i punktów usługowych na parterze. W pobliżu działki przy ul. Poprzecznej, na której będzie realizowana ta inwestycja, są punkty handlowo-usługowe, przychodnia, apteka i poczta. W odległości kilometra są przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i technikum, a także żłobek, który powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus.

Będziemy realizować program Mieszkanie Plus, bo tego potrzebują mieszkańcy naszej gminy. 200 rodzin zgłosiło chęć zamieszkania w budynku, więc już myślimy o budowie drugiego” podkreśla Dariusz Jaworski, burmistrz Witnicy. Ponadto dodaje, że wierzy w sukces programu Mieszkanie Plus w swojej gminie, która liczy przeszło 6,8 tys. mieszkańców.