Wartość realizowanych inwestycji szacuje się na 2,4 mld zł. Do projektów zaliczane są inwestycje zarówno w budowie, jak i te w fazie komercjalizacji oraz już oddane do użytku. W trakcie realizacji są mieszkania w Kępicy, Katowicach czy Gdańsku. "Pozostałe inwestycje w ramach programu Mieszkanie plus zlokalizowane są na terenie miasta st. Warszawy – m.in. osiedle Nowe Jeziorki przy ul. Karczunkowskiej oraz Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Toruniu, Wałbrzychu, Dębicy, Pelplinie, Skawinie, Radomiu, Świdniku, Łowiczu, Zamościu, gminie Kobierzyce, Łodzi oraz Zakliczynie"- wymienia Ewa Syta, rzeczniczka prasowa BGK Nieruchomości.

Do końca roku planuje się powstanie 30 tys mieszkań z ostateczną decyzją inwestycyjną, których wartość przekracza 8,6 mld zł. Obecnie trwają analizy inwestycje, w ramach których może powstać kolejne 117 tys lokali o wartość przekraczającej 20 mld zł.

Rządowy program Mieszkanie Plus został wprowadzony w 2017 roku i bezpośrednio zastąpił dotychczasowy program Mieszkanie na Start. Jego celem jest zwiększenie inwestycji w dostępie do stosunkowo tanich mieszkań w sektorze prywatnym, samorządowym oraz rządowym. Ważnym elementem, na którym opiera się cały program są zmiany w prawie, które mają na celu przyspieszenie realizacji inwestycji. Nieruchomości mają powstawać na terenach należących do skarbu państwa.

W ramach projektu Mieszkanie Plus powstał Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości. Mieszkania powstające w ramach programu są przeznaczone na wynajem krótko- i długoterminowy z możliwością pozyskania lokalu na własność.