Jeszcze w tym miesiącu ruszy budowa Hampton by Hilton w samym sercu Warszawy – przy ul. Wspólnej 72. Nowy hotel klasy ekonomicznej budowany przy ul. Wspólnej 72 wraz z austriacką firmą deweloperską S+B Gruppe AG ma zostać oddany do użytku na początku 2014 roku. Będzie największym hotelem Hampton by Hilton w Europie i jednym z największych na świecie. 12 500 m2 powierzchni, 17 pięter, 300 pokoi, centrum fitness, strefa biznesowa z bezpłatnym dostępem do internetu w całym obiekcie, trzy sale konferencyjno-eventowe o powierzchni 135 m2 oraz podziemny parking – tak będzie wyglądał nowy obiekt. Działka w centrum Warszawy została kupiona jeszcze w marcu 2011 roku. – Warszawa stała się centrum finansowym nie tylko Polski, ale całej Europy Środkowo-Wschodniej, przyciąga wielu inwestorów, dlatego stała się dla nas jednym z najważniejszych rynków – powiedział podczas konferencji prasowej Ulrich Widmer, wiceprezes ds. rozwoju w Europie Centralnej Hilton Worlwide.
Ul. Wspólna 72 znajduje się w centrum biznesowo-handlowym stolicy tuż przy Dworcu Centralnym, niedaleko metra oraz ok. 10 km od Lotniska Chopina na warszawski Okęciu. Na początku tego roku w Świnoujściu został otwarty pierwszy hotel Hampton by Hilton w Polsce. Kolejny zlokalizowany jest na terenie Lotniska Chopina, a jego otwarcie zaplanowane jest na maj 2013 roku. W przyszłym roku powstanie kolejny w Gdańsku. – W sumie w Polsce już niedługo będzie operować sześć hoteli Hampton by Hilton – powiedział Phill Cordell, dyrektor ds. wyspecjalizowanej obsługi i marki Hampton na świecie. W tej chwili w Warszawie działa już od pięciu lat hotel Hilton Warsaw & Convention Center. Trwa też budowa hotelu Double Tree by Hilton Warsaw, Conference Center & Spa, którego otwarcie planowane jest na początku 2014 roku. W sumie w Polsce już teraz działa pięć hoteli Hilton, natomiast w planach jest kolejnych 10. Dla dewelopera, który będzie budował nowy obiekt przy wspólnej S+B Gruppe AG również nie będzie to pierwsza inwestycja. Całkiem niedawno została ukończona inwestycja Zebra Tower – biurowiec zlokalizowany w centrum Warszawy przy Rondzie Jazdy Polskiej.
Hilton Worldwide w całej Europie posiada 238 hoteli, a w nich 56 tys. pokoi i rozwija się mimo kryzysu. Jej udział w rynku w ciągu ostatnich dwóch lat podwoił się z 6,9 proc. w styczniu 2010 roku do 15 proc. w styczniu 2012 roku. Obecnie prowadzi najwięcej inwestycji w historii, w budowie jest 120 nowych hoteli, a jednym z kluczowych rynków dla tej marki jest Polska obok Turcji, Rosji, Wieliej Brytanii, Rumunii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Portugalii.