Po drogach krajowych jeździ 890 pojazdów do odśnieżania. Śnieg pada niemal w całym kraju. Wyjątkiem są województwa świętokrzyskie i lubelskie. Ślisko jest między innymi w południowo-wschodniej części województwa pomorskiego, we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, i niemal w całym warmińsko-mazurskim oraz w północnej i zachodniej części województwa podlaskiego. W Wielkopolsce ślisko jest na drogach krajowych numer 92, między Swarzędzem i Słupcą. Trudno się jeździ także na Podkarpaciu, na drodze krajowej numer 84 między Sanokiem a przejściem granicznym z Ukrainą w Krościenku. Utrudnienia także na pograniczu Mazowsza i Podlasia - w okolicach Siedlec i Węgrowa. W zachodniej części Mazowsza - jak Pułtusk czy Drobin, również ślisko. Trudno też miejscami na Dolnym Śląsku i w Małopolsce - na drodze numer 49 między Nowym Targiem a przejściem granicznym ze Słowacją w Jurgowie. W najbliższych godzinach w kraju przewidziane jest duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Na północnym-wschodzie kraju miejscami spadnie do 5 centymetrów śniegu. Temperatura będzie wahała się od - 3 do 2 stopni. Po intensywnych opadach śniegu ponad 10 tys. odbiorców było rano pozbawionych prądu - poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały. O godz. 6 rano najwięcej odbiorców pozbawionych prądu było w okolicach Zwolenia i Lipska (3 tys.) oraz Siedlec (blisko 2 tys.) - wynika z informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. W rejonie Wyszkowa prądu nie miało 1241 odbiorców, a w okolicach Radomia - 1200. W mniejszym stopniu awarie dotknęły mieszkańców okolic Garwolina (739 odbiorców), Mińska Mazowieckiego (630), Sokołowa Podlaskiego (481), Konstancina-Jeziorny (420) i Kozienic (410). Jak poinformowała przed południem rzeczniczka wojewody, służby energetyczne usuwają awarie.
Dziś zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe opady śniegu. Wiatr na przeważającym obszarze kraju będzie słaby, jedynie na Pomorzu i wybrzeżu okresowo umiarkowany.
W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie nadal będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe opady śniegu, które miejscami, zwłaszcza w województwie podlaskim, spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do około 8 cm. Lokalnie silne zamglenia.W opadach śniegu i w silnych zamgleniach widzialność ograniczona będzie od 500 m do 3000 m. Temperatura będzie wahać się od - 10 st. do -1 st. Celsjusza. W sobotę nadal możliwe opady śniegu. Gdzieniegdzie występować będą silne zamglenia. W opadach i początkowo w silnych zamgleniach widzialność miejscami ograniczona będzie od 1000 m do 3000 m. Temperatura będzie wahać się od -4 st. do 0 st. Celsjusza.