Amerykański "Bloomberg BusinessWeek" opublikował listę najgorszych prezesów 2012 r. Autorem zestawienia jest Sydney Finkelstein, długoletni profesor w renomowanej szkole biznesu na Dartmouth College i autor 11 książek, w tym hitów z zakresu zarządzania. Profesor publikuje swój ranking najgorszych od trzech lat. W zeszłym roku zawierał on m.in. nazwiska prezesów Netflix, Research In Motion i Hewlett-Packard. A kogo wybrał Finkelstein tym razem?

5 najgorszych prezesów 2012 roku
1. Brian Dunn, były prezes Best Buy - ustąpił w kwietniu po pojawieniu się zarzutów, że miał niewłaściwe relacje z młodszą podwładną. Na liście najgorszych prezesów jest jednak ze względu na spadek cen akcji spółki i utratę udziałów w rynku.
2. Aubrey McClendon, prezes Chesapeake Energy - podpadł kilka razy na "oczywistym konflikcie interesów". Przykład? Okazało się, że prowadził także fundusz hedgingowy działający na rynku energetycznym.
3. Andrea Jung, była prezes Avon - nie była w stanie naprawić problemów operacyjnych spółki i w czasie swojej pracy odrzuciła korzystną, wartą ponad 10 mld  USD ofertę od giganta branży Coty. Wartość spółki w czasie jej rządów spadła z 21 mld USD do 6 mld.
4. Mark Pincus, prezes Zynga - firma, która dała światu takie gry jak Farmville nie ma dobrej passy na giełdzie. Akcje straciły w tym roku 75 proc., a koncern traci najbardziej utalentowanych pracowników.
5. Rodrigo Rato, były prezes Bankia - były minister finansów Hiszpanii i były dyrektor zarządzający MFW jest bohaterem dochodzenia m.in. w sprawie oszustwa finansowego i defraudacji w związku z ratowaniem hiszpańskiego pożyczkodawcy przez rząd hiszpański.