Kluczem nowoczesne a także świeżej aranżacji wnętrza jest kolor. W nadchodzącym sezonie jednym z najważniejszych stanie się biel. Czyste, świetliste wnętrze w odcieniu bieli łatwo nastroimy wiosennym optymizmem dzięki wprowadzeniu różnorodnych roślin doniczkowych w odcieniach żywej zieleni. Na ich tle wiosennie wypadnie także pleciona, granatowa poduszka, która będzie przypominać kwitnące w marcu szafirki czy hiacynty.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Mielno

Przez całą wiosnę nie można uciec od niebieskiego, którego odcienie ewoluują wraz z coraz większą ekspozycją słońca. Intensywnie błękitne, wybijające się z wiosennej zieleni niezapominajki, stanowią idealną inspirację dla nastrajającego spokojem i pogodą ducha wnętrza. W realizacji takiego zadania na ścianach doskonale sprawdzi się ciepły, pastelowy odcień, który będzie tworzył wdzięczne tło dla ciętych kwiatów w wazonie i wpadających przez okno promieni słońca.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na wynajem Gdańsk, Długie ogrody

 

A czemu by nie postawić na promienne żółcienie kwitnących żonkili czy forsycji? Nawet w stonowanym szarym wnętrzu prawdziwie wiosenny efekt wow wywołamy przemalowując starą komodę na intensywny kolor cytryny. W rezultacie, bez dużego zamieszania i niewielkim kosztem dokonamy dekoracyjnej metamorfozy, wobec której nikt nie przejdzie obojętnie. Nowoczesne, czarno-białe dodatki dekoracyjne i kwiaty podkreślą oryginalność stworzonej w ten sposób stylizacji.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na wynajem w bloku Bolesławiec

Większości z nas wiosna kojarzy się z powrotem barw po długiej zimie. Coraz chętniej są one wykorzystywane także we wnętrzach. Projektanci proponują w tym sezonie zaskakujące połączenia kolorów ziemi z intensywnymi wiosennymi akcentami, które mogą być jednym z najgorętszych trendów nadchodzących miesięcy. Kolorowe akcenty to nie tylko zasłony, poduszki czy kolorowe doniczki. Chcąc odświeżyć wnętrze na wiosnę warto zmienić kolor ścian. Dzięki farbą nowej generacji malowanie stało się niezwykle proste. Decydując się na nowy kolor na ścianach warto rozważyć delikatny wzór czy kontrastowy kolor na jednej z nich.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Gdańsk, Morena

Zabawa kolorem to najprostszy sposób na ożywienie wnętrza. Nie każdy jednak chce od razu decydować się na fluorescencyjny pomarańcz czy intensywną zieleń. W takiej sytuacji warto zdać się na bardziej stonowane barwy ziemi, ponadczasowe pastele lub zacząć od wprowadzenia do mieszkania drobnych akcentów kolorystycznych. Doskonale sprawdzi się tu niewielka doniczka, kilka poduszek lub pięć małych płytek na podłodze w łazience. Dzięki temu będziemy mieli szansę sprawdzić, czy dobrze czujemy się w otoczeniu barw innych niż biel i szarości.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na wynajem Zgorzelec

Drobne akcenty i eksperymenty z kolorem pozwalają na stworzenie na wyjątkowe wnętrza. Decydując się na elegancką jasną zieleń czy stonowaną brunatną czerwień, łatwo ożywimy każde monochromatyczne wnętrze lub dodamy kolejny ciekawy element do mniej minimalistycznej przestrzeni. Ściany czy płytki w odcieniach bieli, szarości i czerni będą stanowiły natomiast doskonałe tło dla bardziej awangardowych elementów wystroju i krzykliwych barw. Pastelowe bary to rozwiązanie pasujące zarówno do prostych, uporządkowanych wnętrz, jak i tych bardziej eklektycznych oraz niekonwencjonalnych.

 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na wynajem Ostrów Wielkopolski, Nowa Krępa