Zacznijmy o odpowiedzi na pytanie, dlaczego w ogóle warto i co za tym przemawia, aby rozważyć zaaranżowanie wnętrza zgodnie z modnymi trendami?
Istnieje wiele powodów, dlaczego warto, a to kilka kluczowych argumentów.

 

Zwiększenie atrakcyjności:
Modne, starannie zaprojektowane i funkcjonalne wnętrze może znacząco zwiększyć atrakcyjność nieruchomości na rynku, a tym samym przyciągnąć szybciej zdecydowanych odbiorców. Potencjalni najemcy lub kupujący zwykle szukają miejsc, które wizualnie są atrakcyjne i gotowe do zamieszkania – jeśli tylko wpasowują się w ich estetyczne gusta.

Wzrost wartości nieruchomości:
Starannie zaprojektowane wnętrze może podnieść cenę nieruchomości. Potencjalny odbiorca doceni, że nie bezie musiał ponosić już znaczących nakładów finansowych ani poświecić cennego czasu i energii na ewentualny remont, odświeżenie i zaaranżowanie wnętrz.

 

 

Odpowiednie dopasowanie do grupy cocelowej:
Jeśli znamy grupę docelową, która najprawdopodobniej będzie zainteresowana kupnem / wynajmem naszej nieruchomości, łatwiej będzie ciekawie zaaranżować wnętrza pod specyficzne wymagania tej grupy docelowej, a tym samym wyróżnić się na tle konkurencji na rynku i szybciej przyciągnąć odbiorcę. Np. jeśli dysponujemy mieszaniem w dogodnej lokalizacji dla studentów, możemy tak zaaranżować mieszkanie, aby wyjść naprzeciw potrzebom i stworzyć najlepsze warunki zarówno do nauki, jak i do wygodnego mieszkania - dzięki praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniom, ergonomicznemu biurkom i dobremu oświtetleniu. Całość dopełni ciekawy design, odpowiadający preferencjom młodych ludzi.

Lepsze wykorzystanie i podkreślenie przestrzeni:
Świadome zaprojektowanie wnętrz często kładzie też nacisk na jej maksymalne funkcjonalne i efektywne wykorzystanie. W takich wnętrzach po prostu mieszkanie się nie tylko ładniej, ale i wygodniej, oraz bardziej komfortowo. Dobrze zaprojektowana przestrzeń, właściwie dobrane meble, kolorystyka czy oświetlenie podkreślą potencjał nieruchomości, co znowu przełoży się na wzrost zainteresowania daną nieruchomością i wyróżni ją na tle innych.

Inwestycja w aranżację wnętrz zgodną z aktualnymi trendami pomoże skutecznie wyróżnić nieruchomość na tle innych ofert, przyciągając większą uwagę klientów i zwiększając konkurencyjność oferty na rynku. Starannie wybrane elementy wystroju mogą przekonać potencjalnych najemców lub nabywców do podjęcia decyzji o zakupie lub wynajmie, co przekłada się na sukces inwestycji.

 

A oto 5 ciekawych trendów, które są aktualne i modne, a jednocześnie na tyle ciekawe i przyjazne, że powinny znacząco wpłynąć na atrakcyjności nieruchomości i spodoba się większości odbiorców.
Jedna uwaga: jeśli aranżując wnętrza, będziemy mieli dylemat - czy postawić na modny wygląd, czy na funkcjonalność, to jednak warto postawić na funkcjonale i wygodne rozwiązania. Takie podejście preferuje więcej odbiorców, niż stawanie tylko na modny dodatek, który przysparza trudności w codziennym funkcjonowaniu. Na szczęście takie dylematy nie trafiają się zbyt często.

1. Nowoczesny minimalizm
Mniej to często znaczy więcej, o czym wiedzą fani minimalizmu w projektowaniu wnętrz. Czyste linie, funkcjonalne meble i spokojna kolorystyka to charakterystyczne cechy tego trendu. Dyskretna elegancja, wizualny ład, umiar i prostota - wszystko to może sprawić, że nieruchomość wydaje się większa i bardziej przestronna, co z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnych najemców lub nabywców.


2. Vintage – to co stare po nowemu
Stare meble i dodatki w nowoczesnym wydaniu - trend vintage ostatnio zdobywa niemałą popularność. Znowu wraca moda z czasów lat 70’tych. W salonach meblowych możemy rozpoznać znajome kształty foteli, które kojarzymy z domów rodziców czy dziadków. Klimatyczne, przyszłościowe elementy, takie jak retro kanapy czy industrialne lampy, mogą dodać charakteru i unikalności każdej przestrzeni. Pojawiają się też meble antyczne w formie – czy to oryginalne - odrestaurowane w modnych, nowoczesnych barwach – czy projektowane na wzór retro. Wszystkie te perełki umiejętnie zaaranżowane w nowoczesnej przestrzeni świetnie wyglądają razem i wydają się być znowu modne przez kolejne lata.

3. Elegancka naturalność – drewno z szarością i bielą
Coś dla fanów dyskretnej, ale prostej elegancji. Styl naturalny i minimalistyczny idzie w parze z wykorzystaniem drewna oraz neutralnych kolorów, takich jak biel czy szarość. Te trzy przewodnie komponenty świetnie się razem komponują. Drewniane elementy nadają wnętrzu ciepła i przytulności, tworząc równocześnie spójny, elegancki design. Pomieszczenia takie jak łazienka i kuchnia będą prezentować się idealnie w tych odcieniach. Taki trend wnętrzarski może sprawić, że nieruchomość będzie wydawała się bardziej luksusowa i stylowa, ale również fani ekologii i prostych form będą zachwyceni.

4. Loft i styl industrialny dalej w cenie
Industrialne wnętrza w stylu loft nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Surowe elementy, takie jak cegła, beton czy rury, w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami, tworzą niepowtarzalny klimat. Ten wystrój nieruchomości może przyciągnąć osoby poszukujące niekonwencjonalnych, nowoczesnych przestrzeni. Takie wnętrza robią najlepsze wrażenie, jeśli dysponujemy mieszkaniem o odpowiednich parametrach, wtedy taki dizajn jest uzasadniony i dobrze podkreśla atuty wnętrza. Świetnie sprawdzi się w mieszkaniach w kamienicy: wysokie okna, ściany murowane oryginalnie z cegły, przestrzeń i wysokie sufity – całość będzie wyglądać wyjątkowo.


5. Styl boho, czyli powrót do natury.
To ciepłe, jasne, bardzo przyjemne w odbiorze wnętrza. Jest to styl, który dzięki swojemu urokowi, przypadł do gustu szerokiemu gronu odbiorców. Jasne lub białe ściany, dominuje kolorystka jasnych beży i przełamanej bieli, przełamana akcentami i dekoracjami z naturalnych materiałów, jak raffia, wiklina, rattan i bambus. Jasne drewno, również drewno egzotyczne, jak mango czy oliwka, pięknie komponują się z całością.

 

Podsumowując, w dzisiejszych czasach wygląd i wystrój wnętrza mają bardzo duże znaczenie dla potencjalnych najemców czy kupujących nieruchomości. Odbiorcy są świadomi, wyedukowani wizualnie, mają swoje preferencje i wymagania co to stylu życia i przestrzeni, w jakich chcą mieszkać. Do tego dochodzi coraz większa konkurencja w sektorze mieszkaniowym.
Dlatego zasadne są wszystkie te działania, które wyróżnią daną nieruchomość – jak np. stylowa aranżacja wnętrz pod modne trendy. Wybór stylu wnętrzarskiego zależy od charakteru nieruchomości oraz preferencji potencjalnych najemców lub nabywców. Starannie zaprojektowane i modne wnętrze może podnieść atrakcyjność nieruchomości, przyciągając zainteresowanych oraz zwiększając jej wartość na rynku.