Przepiękna jesienna kolorystyka wokół nas zachęca do zmian również w domach i mieszkaniach, to odpowiedni czas na jesienne porządki, schowanie letnich ubrań na rzecz jesiennych płaszczów i szali. Ciepłe wieczory spędzone pod kocem przy blasku zapachowych świec, to tylko kilka przykładów jak można dodać nieco jesieni w wystrój naszego mieszkania.

Dekoracje

Jesień kojarzy się z ciepłym mieszkaniem, zapachem jabłek, cynamonu oraz wanilii. Warto zakupić kilka świec o zapachach, które najbardziej nam się podobają, aby przebywanie w pomieszczeniu wpływało korzystnie na nastrój.

Bukiety ze złotych liści i owoce jarzębiny są łatwe do skomponowania podczas popołudniowego spaceru, warto zebrać kilka darów jesieni i ulokować je w pasujący do nich wazon.

W salonie możemy zadbać o zmianę poszewek na poduszki na takie z bogatszymi splotami, fakturami, w kolorach jesiennych lub z wzorem sweterka. Przytulności doda puchowy koc.

Rośliny

Wrzesień jest miesiącem roślin – wrzosów i wrzośców, które można posadzić w ozdobną doniczkę, udekorować orzechami lub żołędziami. Pięknie doda koloru do pomieszczenia.

Na meblach można ustawić dynie, które są niemal w każdym supermarkecie lub można je nabyć bezpośrednio u rolników.