Oprócz nowych kierunków w wykończeniu wnętrz zostały również te sprzed kilku lat, których popularność nie słabnie, mowa tu o zaokrąglonych formach w meblach – zaokrąglone kanapy, fotele oraz zakrzywione ramy. Wszystko dąży do subtelności i minimalizmu, miękkie zaokrąglenia dają poczucie komfortu, przytulności. 
Materiały, które królują w mieszkaniach to nadal pluszowe, miękkie koce, puszyste dywany, tekstury dodające lekkości i ukojenia w wypoczynku. Kolorami stale dominującymi są kolory natury – szarości, beże, zielenie oraz brązy.

fot. Pixabay

Na rok 2024 przewidziano więcej integracji, stąd pomysł na modułowe siedziska, które można dostosować do ilości osób, nastrojowe, ciepłe oświetlenie, które tworzą przytulną i przyjacielską atmosferę.

Przede wszystkim rok 2024 to minimalizm, delikatność w dekoracjach bez ich natłoku. Idea „mniej znaczy więcej”, aby okiełznać nieporządek. Praktyczność to klucz o tego nurtu, można wykorzystać ławę, którą można przekształcić w stół, kanapę w miejsce do spania etc.

fot. Pixabay

W trendach w kuchni możemy zauważyć duże, odważne wiszące lampy, kuchenne wyspy, które są praktyczne oraz nowoczesne. Ciepłe kolory z nietuzinkowymi akcentami, ale nadal w dużym zetknięciu z naturalnymi barwami.
Kuchnia to nie tylko gotowanie, to serce domu, lekkości i pastelowe kolory również zagoszczą w domach w 2024. Naturalne drewno, złoto oraz delikatne kolory pasteli znakomicie złączą się ze sobą. W kuchni nie może zabraknąć miejsca na detale – złote koszyki na pieczywo, puszki na kawę lub herbatę w pięknym kolorze, rośliny również znajdują tu swoje miejsce. Szkło jest ponadczasowe i również w roku 2024 znalazły swoje top miejsce.

fot. Pixabay

Warto zastosować te elementy w nową aranżację mieszkania, dodadzą nowoczesności wnętrzu, wpiszą się w trendy. Przede dodatkowo dadzą nam poczucie dobrej, korzystnej zmiany i noworocznej zmiany.