W przypadku wnętrz domów lub mieszkań, ściana z cegły może stanowić ozdobę, która wprowadza do pomieszczenia surowy, industrialny styl. Cegła może być pozostawiona w naturalnym kolorze lub pokryta farbą, a także tynkiem, co pozwala na uzyskanie różnych efektów wizualnych i strukturalnych.

fot. Pixabay

 

Cegła w pomieszczeniach:

W przypadku zastosowania cegły w pomieszczeniach, mogą one stanowić wspaniałe tło dla mebli i dekoracji, nadając pomieszczeniu charakteru oraz stylu. Może być to również sposób na wydzielenie strefy wypoczynkowej lub jadalnianej, w zależności od układu pomieszczeń w nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że ceglana ściana może skutecznie „zdominować” przestrzeń, zwłaszcza jeśli użyto jej w wykończeniu całego pomieszczenia. Warto rozważyć umieszczenie cegły tylko na jednej ścianie, albo na fragmentach kilku ścian, aby zachować równowagę w pomieszczeniu.

Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie cegły jako elementu dekoracyjnego, np. w postaci obudowy kominka lub jako elementu ozdobnego na ścianie, może być ona zamontowana jako fragment ściany lub w formie panelu, co pozwala na uzyskanie interesującego efektu wizualnego.

fot. Pixabay


W kuchni cegła może być wykorzystana również na ścianie lub jako blat kuchenny w postaci niepowtarzalnej mozaiki. Sprawdzi się także jako posadzka, jeżeli jesteśmy dopiero przed etapem wyboru rodzaju podłogi w kuchni.

W łazience cegła również spełni swoją rolę ozdobną, a dodatkowo jest ona odporna na wilgoć i działanie wyższej temperatury, ale nie poleca się montować jej w strefie mokrej tj. pod prysznicem lub przy wannie. Cegła znakomicie zastąpi płytki ceramiczne, a będzie bardzo ciekawą dekoracją łazienki.

fot. Pixabay

 

 

Sypialnia także jest miejscem na zastosowanie w niej cegły, natomiast należy wziąć pod uwagę, że naturalny kolor cegły może wprowadzić surowego klimatu wnętrza, zatem nie sprawdzi się dla osób, które planują mieć przytulną sypialnię. Natomiast jeżeli pomalujemy ją na biało lub szaro stanie się wspaniałą dekoracją, ponieważ jej faktura i uzyskane wzory dodadzą pomieszczeniu unikalności.
Jeżeli zdecydujesz się na cegłę w sypialni, warto zadbać o odpowiednie światło, stosując lampy punktowe o ciepłej, jasnej barwie.