Kolor granatowy uważany jest za bardzo elegancki, ze względu między innymi na obecność tego koloru na oficjalnych galach lub spotkaniach w formie barwy garnituru lub sukni wieczorowych, dodatek złota lub srebra idealnie komponuje się z nim nadając szyku i prestiżu ubioru osób. Warto zwrócić uwagę jakie kolory najlepiej połączyć z granatowym, aby nie przytłoczyć wnętrza ale dodać za to wyrazu pomieszczeniom.

Najłatwiej wkomponować kolor granatowy w dekoracje oraz tekstylia. Mamy do wyboru granatowe zasłony, poszewki na poduszki, koce, wazony a także dywany. Niewielkie elementy stanowiące wyposażenie pokoju wprowadzają mocny akcent ale nie stanowią kolor dominujący.


 
fot. Pixabay

Dla nieco bardziej odważnych osób, kolor jednej lub dwóch ścian w pokoju będzie dobrą opcją, jeżeli wyposażenie wnętrza jest minimalistyczne, jest dużo miejsca w pomieszczeniu oraz co ważne, jest duży dostęp do światła dziennego, które rozświetli pokój a nie przytłoczy go. Można zastosować granatową tapetę ze wzorem, który będzie dodatkowo przykuwał uwagę gości.

W przypadku mebli, tu sprawa wygląda tak, że warto postawić tylko na jeden element w tym kolorze, a dopełnić go meblami w kolorze bieli, czerni lub szarości. Nie warto przesadzać z wieloma kolorami naraz. Można postawić na granatową kanapę, fotel lub szafki kuchenne. fot. Pixabay

Z czym połączyć kolor granatowy?

Ten kolor świetnie komponuje się z wieloma kolorami, dla osób, które mają styl mieszkania elegancki lub gramour można postawić na połączenie go z bielą, czernią, szarością lub beżem a jako dodatek dołożyć złoto, miedź lub srebro. Osoby bardziej odważne mogą spróbować łączyć kolor z błękiem, żółcią, oliwką, pudrowym różem czy zielenią. Można to zrobić za pomocą zielonych roślin, kolorowych poduszek, bieżników, obrazów.
Osoby o niebywałym i kreatywnym usposobieniu nie będą uważały, że połączenie granatu z czerwienią jest pomysłem szalonym, zobaczą jak łatwo można wykonać niepowtarzalność we wnętrzu i zaznaczyć swoją oryginalność.