Geometryczne formy


Do mody powrócą wnętrza bazujące na kontrastach i geometrycznych formach. Modernistyczna estetyka będzie się objawiać łukami wmurowanymi w ściany czy implementacją do wnętrz fascynujących nisz. Popularne będą także harmonijne, regularne wzory.

Istotną rolę będą ponadto odgrywać barwy, które nadadzą wnętrzu wyrazistej osobowości.

Dotyczyć to będzie zwłaszcza jasnych, subtelnych kolorów łączonych w różnym stopniu z bardziej żywymi paletami odcieni.

Trend ten nie ominie również mebli jak i dodatków, które dopełnią całości.


Powrót ceramiki


W 2023 roku najprawdopodobniej nastąpi znaczny powrót do przedmiotów ceramicznych, które już od kilku sezonów przeżywają swój mały renesans.

Ceramika kojarzona jest przede wszystkim z unikalną techniką obróbki i ręcznie wykonywanymi, jedynymi w swoim rodzaju dekoracjami.

Obecnie jednak coraz więcej sklepów wprowadza do swojej oferty wiele niezwykle fascynujących kształtów naczyń i dekoracji. Ponadto ceramiczne wyroby nadadzą wnętrzom specyficzny styl oparty na połączeniu współczesności z tradycją.

Współczesna ceramika przyjmie rolę jedynego w swoim rodzaju dodatku, pod postacią np. stylowego wazonu, miski, lub figurki. Niezależnie od formy na pewno będą zachwycać swoją wyjątkową elegancją i ponadczasowym pięknem.

 

 

Cukierkowa stylistyka


Najnowsze trendy wskazują również na rosnącą popularność stonowanych barwy takich jak delikatny błękit, mięta, pudrowy róż czy ciemniejsza pomarańcz.

Dodając do tego połączenie dodatków składających się z naturalnych materiałów i bazujących na zaokrąglonym wzornictwie otrzymamy wnętrze przypominające bajkowy raj otoczony czterema ścianami.

 

Zielone ściany

Zielone ściany, znane również jako ogrody wertykalne, coraz bardziej rozpowszechniają się w mieszkaniach i domach. Ich obecność nie tylko poprawia estetykę wnętrz, ale również integruje aspekt natury ze strefą mieszkalną.
Mogą to być dowolnie zaaranżowane ściany składające się z wielu doniczkowych roślin. W przypadku aranżacji ogrodu wertykalnego ogranicza nas tylko wyobraźnia.