Światło gra bardzo ważną rolę w aranżacjach wnętrz. Potrzebne do oświelenia całego pomieszczenia duże żyrandole niekoniecznie sprawdzą się w sypialniach, szczególnie tych o małych wymiarach. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będą małe, zwisające lampy. Zajmą mało miejsca, nie będą przytłaczające, ale nadal sprawią zadowalający efekt. Dobry pomysłem okazują się również lampy sufitowe.


Zdjęcie pochodzi z ogloszenia WGN: Dom bliźniak na sprzedaż Dobra Szczecińska

Co w przypadku, gdy głównie oświetlenie nie jest wystarczające? Warto wtedy zastanowić się nad lampami stojącymi. Poza upragnionym światłem, dodadzą szyku i elegancji pomieszczeniu. Co więcej, delikatne światło pomaga ukoić i wyciszyć organizm przed snem ułatwiając zasypianie, natomiast ich lekka kostrukcja pozwala na łatwne przemieszczanie zależne od potrzeb.

Kiedy chcemy oświetlić mały obszar, albo konkretny punkt, zastosowanie znajdują kinkiety lub lampy na stolik. Tego typu oświetlenie znajdzie zastosowanie po obu stronach łóżka małżeńskiego. Efektem takiego rozmieszczenia jest mozliwość wprowadzenia przytulnego natroju.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku w Szczecinie, Warszewo