Wyznaczniki stylu eko
Styl eko stanowi odzwierciedlenie harmonii, funkcjonalności, spokoju życia oraz zdrowia. Główną rolę we wnętrzach pełnią naturalne materiały, zastosowanie rozwiązań minimalistycznych, które powiązane są z zasadą zero waste. Wnętrze zdobią drewniane meble, wiklina, bawełniane oraz lniane tkaniny. Mile widziane są elementy z recyklingu lub rękodzieło. Ekologiczne wnętrza utrzymane są w odcieniach bieli, które najlepiej odbijają światło.

Ekologiczna sypialnia
Aranżacje ekologiczne są przytulne i pełne rozwagi. Każdy element wyposażenia jest dokładnie przemyślany i zweryfikowany pod kątem jego wpływu na środowisko naturalne. Decydując się na wprowadzenie zmian, warto je rozpocząć od przearanżowania sypialni, a szczególnie łóżka. To tam każdego wieczoru spędzasz około 8-9 godzin, dlatego powinno być zdrowym i bezpiecznym elementem wystroju.

Dodatki
W przestrzeniach w stylu eko niezwykle ważne są dodatki. Zamiast plastikiem i sztucznością, wnętrza wypełnione są naturalnymi elementami, pięknymi fakturami, wzorami, które wprowadzają ukojenie. Niezwykle istotne są żywe rośliny doniczkowe. To świetny sposób na pozbycie się zanieczyszczeń i dotlenienie pomieszczenia. Takie dodatki nadadzą osobistego charakteru i przemienią sypialnię w spokojną enklawę.