Wobec powszechnej pracy zdalnej, wykorzystywana okazjonalnie do tego celu przestrzeń w wielu domach przerodziła się w centralny punkt codziennego życia. Zadbanie o estetykę takiego miejsca i wkomponowanie w charakter wnętrza stało się więc równie ważne, co zapewnienie mu funkcjonalności.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Wrocław, Krzyki

Wydzielona przestrzeń do pracy w domu może, niczym centrum dowodzenia, wyznaczać stylistykę całego wnętrza. Szklane biurko na metalowych nogach na tle ciemnych, głęboko matowych ścian jednoznacznie określi industrialny charakter przestrzeni. Jego wiodący charakter wskaże także lampa na długim pałąku przytwierdzonym prostopadle do ściany. Dopełnieniem kompozycji mogą być masywne szare komody oraz metalowy regał unoszący przyciągające uwagę półki w geometrycznym kształcie.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Willa na sprzedaż Wierzchowisko

Innym sposobem na wykreowanie oryginalnego miejsca do pracy może być postawienie na styl retro. Biurko o fakturze naturalnego drewna w parze ze starym, skórzanym krzesłem stworzy wygodne i przestronne miejsce do pracy nawet w niewielkim pokoju lub w kąciku sypialni. W klimatyczną kompozycję doskonale wpiszą się stylizowane lampy czy stary aparat lustrzany w wiekowym futerale. Ściany pomalowane farbą w pastelowych odcieniach podkreślą spójność bazującej na różnych odcieniach brązu aranżacji, a jednocześnie dodadzą wnętrzu świetlistości.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Gliwice

A jak stworzyć z kącika do pracy prawdziwą gwiazdę, która będzie przykuwać wzrok wchodzących do pomieszczenia? Nic trudnego - wystarczy umieścić biurko w centralnym miejscu pokoju na tle jasnej ściany w intensywnym odcieniu np. czerwieni czy butelkowej zieleni i otoczyć je na przykład sznurem żarówek w czarnej oprawie. Kompozycyjnym nawiązaniem będą elementy dekoracyjne w tym samym kolorze oraz kropki na sąsiedniej ścianie, które wybiją się z jasnej szarości i wprowadzą do pomieszczenia element relaksującej beztroski. Nowoczesność aranżacji zaakcentuje dodatkowo surowa drewniana skrzynka z roślinami oraz grafiki postawione swobodnie obok biurka.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Głogów

W poszukiwaniu atmosfery skupienia warto wykorzystać wyciszającą moc zieleni. W tej roli na ścianach  idealnie sprawdzi się farba odcieniach ziemi, w które płynnie wtopi się proste ciemne biurko. Naturalność wnętrza podkreślą rośliny doniczkowe oraz ozdoby z jasnego drewna. Artystyczny sznyt zapewni aranżacji złota lampa i orientalne figurki oraz stara maszyna do pisania, która w przerwach od pracy awangardowo wypełni miejsce po laptopie.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:Dom wolnostojący na sprzedaż Piotrków Trybunalski, Północ

Malowanie to najprostszy i jeden z najtańszych sposób na zmianę klimatu pomieszczenia. Kolory wpływają na nasz nastój, pomagają w koncentracji lub powodują, że czujemy przypływ energii. Dlatego też chcąc wygospodarować miejsce do pracy warto rozważyć malowanie, ale tylko jednej ściany, na przykład tej tej przy której stoi biurko.