W ostatnich latach coraz częściej w naszych decyzjach zakupowych kierujemy się troską o planetę. Również producenci inteligentnych urządzeń doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o środowisko. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, projektują technologie, które pomagają zoptymalizować zużycie energii i tym samym chronić zasoby naturalne. Wśród takich produktów możemy znaleźć między innymi czujniki ruchu, światła, czy temperatury, które pomagają nam ograniczyć zużycie energii do poziomu naszego faktycznego zapotrzebowania. Na tym lista ekologicznych rozwiązań się jednak nie kończy.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom bliźniak na sprzedaż Parchów

Czy słyszeliście o inteligentnych wtyczkach? To niezwykle praktyczny gadżet szczególnie dla osób, które w ostatnim czasie przeniosły do mieszkań swoją pracę lub naukę. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, ile konkretny sprzęt zużywa energii, a tym samym nie jesteśmy w stanie wdrożyć planu oszczędzania i obniżyć rachunków. Dzięki takiemu gniazdku możemy uzyskać dostęp do tych danych. Jak to działa? Taka wtyczka łączy się bezpośrednio z routerem Wi-Fi za pomocą dedykowanej aplikacji, która pozwala zarządzać kilkoma urządzeniami jednocześnie. W ten sposób zyskujemy dostęp do wszystkich inteligentnych rozwiązań w domu. To jednak nie koniec możliwości, jakie daje T31. Zapewne każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zapomnieć, czy przed wyjściem zgasiliśmy światło lub, czy wyjęliśmy żelazko z kontaktu. Z poziomu aplikacji szybko to ustalicie i w razie potrzeby wyłączycie podpięte do wtyczki sprzęty. Również za jej pomocą możecie tworzyć harmonogram pracy urządzeń.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Piotrków Trybunalski, Władysławów

Urządzenia smart home powinny zapewniać także poczucie bezpieczeństwa. Do tego nic nie sprawdzi się lepiej niż inteligentna kamera, która będzie mieć na oku posiadłość oraz jej domowników. Wśród dostępnych na rynku sprzętów bez problemu znajdziemy ekologiczne rozwiązania. Co powiecie na bateryjną kamerę, którą wystarczy naładować jedynie 2 razy do roku? Kamera C3A to kolejne ekologiczne rozwiązanie. Po podłączeniu jej do bazy W2D czas baterii z 2 miesięcy wydłuża się nawet do 6 miesięcy. To aż pół roku bez ładowania urządzenia. Do tego C3A jest bardzo prosta w instalacji. Bez problemu zamontujecie ją w dowolnym miejscu bez konieczności kłopotliwego doprowadzania przewodów. Również na zewnątrz, ponieważ została zaprojektowana do pracy w niemal każdych warunkach pogodowych. Świetnie poradzi sobie nawet w ekstremalnych temperaturach w zakresie od -20°C do +45°C.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Białobrzegi, Bałobrzegi