Uniwersalność szarości sprawia, że to barwa pasująca do każdego rodzaju pomieszczeń. Sprawdzi się zarówno w eleganckich przestrzeniach biurowych, postindustrialnych loftach czy w kameralnych mieszkaniach. Tak duża różnorodność wykorzystania sprawia, że jest to już kolor ponadczasowy, zawsze aktualny i elegancki.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na wynajem Szczecin, Centrum

Szarość ma wiele odsłon, od chłodnych tonów złamanej bieli po nieco cieplejsze, neutralne popiele aż po intensywne, głębokie odcienie grafitu. Różnorodność kolorów wpływa na ich wręcz nieodgraniczone możliwości aranżacyjne, które pozwalają wydobyć indywidualny styl każdego wnętrza.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom w zabudowie szeregowej na sprzedaż tarnów

Jasne tonacje szarości stworzą spokojny wystrój w sypialni, zaś w połączeniu z dużą ilością światła dziennego sprawią, że pomieszczenie zyska na przestronności. Delikatne odcienie warto też przełamać ciemnymi tonami w postaci dodatków, jak np. ramki z ulubionymi obrazkami czy narzuta na łóżku – dzięki temu uzyskamy spójną, szlachetną całość. Wystarczy jeszcze wzbogacić wnętrze zielenią roślin, by spotęgować panujący w nim klimat harmonii. 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Bolesławiec

Ciemniejsze tonacje szarości to doskonała baza do urządzenia szykownej aranżacji. Stonowany, głęboki odcień w wyjątkowy sposób wydobywa kolory i faktury zestawionych z nim mebli czy dekoracji, dając domownikom ogromne pole do aranżacyjnych eksperymentów. Ściany pomalowane głęboką barwą w intensywnym macie pięknie skomponują się z szarymi krzesłami oraz drewnianymi akcentami, budując w pomieszczeniu gustowny, wyważony klimat. Wystrój uzupełni designerski fotel w pudrowym różu, który dyskretnie ożywi wnętrze i doda mu przytulności.

 Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Costa Blanca

Szarości można też z powodzeniem łączyć w pary – duet w postaci jasnego odcienia i głębszego, ciemniejszego tonu to przepis na eleganckie wykończenie ścian w salonie, w którym dominuje hipnotyzujący minimalizm. Ciemniejszy fragment ściany można oryginalnie rozjaśnić, ozdabiając go dużym, jasnym obrazem. Prostotę wnętrza dodatkowo uwypukli szara kanapa, subtelnie wtapiająca się w tło o podobnej tonacji – wszystko zgodnie z nieprzemijająco modnym trendem wnętrzarskim. Kropką nad i będą zaś wiszące, wiklinowe lampy, które wraz z drewnianymi elementami wyposażenia będą tworzyć stylowe dopełnienie całej kompozycji. Wykorzystanie szarości we wnętrzu to nieograniczone możliwość. Zarówno od odcieni jakimi możemy pomalować ściany jaki i meble i dodatki. Ciekawym rozwiązaniem są meble, tworzone za indywidualne zamówienie. Mode formy można maksymalnie spersonalizować właściwe poprzez kolor i wybór ulubionej tkaniny tapicerskiej.

 Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Jaworzno

Szarość to nie tylko baza, punkt wyjścia dla aranżacji wnętrza. Bogata paleta odcieni i możliwości sprawia, że nawet całe pomieszczenia w szarościach mogą być niebanalne i eleganckie. Co więcej, aranżacje w obrębie jednego koloru do pole do popisu dla wyobraźni a efekt końcowy będzie podkreślał charakter mieszkańców. Pamiętajmy, że wnętrze ma sprzyjać odpoczynkowi, spełniać szereg rozmaitych funkcji i dlatego musi być maksymalnie dopasowane do mieszkańców. Odwzorowanie aranżacji z katalogu, choć stworzy piękny efekt może okazać się zupełnie nie praktycznym rozwiązaniem. Dlatego też, warto decydować się na sprawdzone rozwiązania, ale w nowoczesnym, designerskim wydaniu.