Jesień niewątpliwie kojarzy się nam z barwami ziemi, kolorowych liści i ciepłymi tonami zachodzącego słońca. Ten sezon będzie zdecydowanie należał właśnie do nich. Nie będziemy jednak sięgać po ostre odcienie, a skupimy się na zgaszonych, pastelowych wariantach. Prym będą wiodły beż, cynamon, karmel i oliwka. Te z kolei doskonale komponują się z dodatkami w stylu boho: plecionymi ozdobami, wikliną, tkaninami czy miękkimi dywanami. Co istotne, wnętrza te są bardzo jasne – dlatego dobrze nadają się do mniejszych mieszkań.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Ustroń

Tym, co od dłuższego czasu nie wychodzi z mody, są rośliny. Grupy na Facebooku skupione wokół tematu ich pielęgnacji czy wymiany cieszą się ogromną popularnością. Chętnie powracamy do gatunków sprzed lat, takich jak paprotka, monstera czy hoja. Duże liście i widoczne unerwienie to must have w kontekście roślin. Wnętrza pełne zieleni wydają się cieplejsze i przytulniejsze.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Szczecin, Pogodno

Kolejnym hitem tego sezonu będą meble i dekoracje z drugiej ręki. Mieszkanie powinno być przede wszystkim dopasowane do potrzeb i gustu domowników – stąd coraz częściej odchodzimy od masowo produkowanych modeli sklepowych na rzecz tych, które można odkupić od poprzedniego właściciela i przerobić według własnego uznania. Będziemy przerabiać zarówno po fotele, jak i szafki czy stoliki, które wcześniej służyły pod maszynę do szycia.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Willa na sprzedaż Costa del Sol, Malaga

„Większość kupujących mieszkania chce, aby wnętrze było indywidualne, dopasowane do ich charakteru i oczekiwań. Choć katalogowe zdjęcia mogą się nam podobać, chętnie sięgamy po to, co znamy. Meble z okresu PRL mają dla wielu wartość sentymentalną. Pokolenie, które aktualnie wchodzi na rynek mieszkaniowy, rozgląda się za swoim pierwszym lokum, dorastało właśnie w tych czasach. Wspomnienia z dzieciństwa mają zatem ogromny wpływ na późniejsze kształtowanie gustu. Nic dziwnego, że meble vintage cieszą się tak dużą popularnością” wyjaśnia Emil Basta, z WPBM „Mój Dom” S.A.

 Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Częstochowa

Ostatni sezon zdecydowanie należał do mebli z welurowym obiciem, o obłych kształtach. Nie inaczej będzie jesienią – zmieni się natomiast kolorystyka. Przeważać będą fotele i kanapy w barwach oliwkowych czy karmelowych. Popularne będą też okrągłe stoliki czy miękkie, niskie pufy. 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Borek

Jesienią, kiedy coraz szybciej zapada zmrok, niebagatelną rolę odgrywa światło. Jak co roku, chętniej sięgamy po świeczki – w szczególności te zapachowe, które pozwalają roztoczyć wyjątkową aurę. Jednak ten sezon zdecydowanie będzie należał do lamp. I to nie byle jakich – bo z kolorowego szkła. Te mogą przybierać fantazyjne kształty i kolory, nadając wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Sprawdzą się zarówno jako oświetlenie łazienki, jak i miejsca nad stołem. Ta z pozoru niewielka rzecz może całkowicie zmienić klimat wnętrza.

 Zdjęcia pochodzą z oferty WGN:Mieszkanie w budynku mieszkalnym na wynajem Szczecin

Klasyka, odporna na przemijające mody, pozwala stworzyć wnętrza przytulne, a jednocześnie pełne konsekwentnej elegancji. To właśnie niezawodna tradycja wzornicza ubrana w ponadczasowe formy, szlachetne materiały i subtelne, ręcznie wykonane detale budują styl wnętrza. Rozbielone brązy, delikatne szarości i rozgrzewające nuty ochry, kurkumy czy wreszcie słonego karmelu śmiało można wyeksponować na tapicerowanych meblach i dodatkach. Wygodne sofy, stylowe narożniki, kubełkowe krzesła i fotele stanowią idealną bazę aranżacji tyle nowoczesnych, co i funkcjonalnych.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Ostrów Wielkopolski, Wenecja