Drewno jest bardzo uniwersalnym materiałem, który odnajdzie się w każdym wnętrzu. Jego uniwersalność zapewnia szeroki wachlarz możliwości. Drewno możemy wykorzystać w sposób bardzo klasyczny, wybierając drewniany parkiet, ościeżnice czy drzwi. Jednak obecnie dominującym trendem jest łączenie, zarówno nowego ze starym jak i kontrastujących wykończeń. Drewno doskonale ociepli lotfowe i minimalistyczne wnętrza, w których króluje cegła i beton. Koncept łączący z pozoru niepasujące do siebie materiały pozwala stworzyć ponadczasowe, eleganckie wnętrze. Drewno doskonale sprawdza się także jako element dekoracyjny.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Oborniki

 

Na tle jasnych kolorów i prostych płaszczyzn - drewniane dodatki są wyjątkowo dobrze widoczne i przykuwają swoją obecnością uwagę. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji najczęściej wybierają akcesoria z drewna w kolorze białym. Są one bardzo subtelne i wnoszą powiew świeżości i lekkości do wnętrza. Zupełnie przeciwny efekt otrzymamy, gdy we wnętrzu zastosujemy dodatki wykonane z ciemnego drewna. Sprawdzą się one doskonale we wnętrzach w stylu tradycyjnym. Drewniane elementy wnoszą do wnętrz ponadczasowy urok i styl eko, są uniwersalne, eleganckie, a także praktyczne. Drewno we wnętrzu odpowiednio dobrane może grać główną rolę w całej aranżacji lub być jej subtelnym dopełnieniem.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Lipków

Wykorzystanie elementów inspirowanych przyrodą jest rozwiązaniem niezwykle modnym i popularnym od lat. „Odważne podejście do kreowania wnętrz nie musi oznaczać wyszukanych form czy krzykliwych dekorów, których efekciarski wizerunek z czasem może stać się zbyt uciążliwy dla użytkowników. Modne wnętrze która zachwyci niestereotypowym wyglądem, możemy zaaranżować również przy subtelnych drewnianych elementów. Chociaż ma ono uniwersalny charakter, dzięki wyrazistym dodatkom wystroju możemy stworzyć oryginalny styl pomieszczenia”- wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w Spółce Meblowej KAM

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Skoczów

Obecnie z drewna wykonuje się o wiele więcej niż blaty kuchenne czy podłogi. Coraz większą popularność zyskują nieoczywiste rozwiązania, np. surowe pieńki jako stoliki kawowe czy pufy wykonane z palet. Takie wręcz surowe formy doskonale komponują się ze stylem industrialnym i loftową przestrzenią. Choć trendy wnętrzarskie zmieniają się często naturalne drewno nie traci na aktualności i nie wychodzi z mody. Co ciekawe zmienia się jego zastosowanie i elementy jakie się z niego wykonuje. Drewno jasne,ciemne, fornir czy rustykalne bele ograniczeniem jest w zasadzie tylko wyobraźnia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i materiałom imitującym drewno możne je wprowadzić do każdego wnętrza i to bez dużego obciążenia finansowego.

 Zdjecie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Tarnów

Naturalne drewo jest niepowtarzalne i wyjątkowe poprzez swoją unikalność. Różne odcienie, faktury i niepowtarzalne przekroju słojów nadal indywidualnego charakteru nawet prostym meblom. Proste drewniane meble, blaty, czy drewniane dodatki dodają uroku i lekkości wnętrzu. Pamiętajmy, że aby aranżowana przestrzeń zyskała swój niepowtarzalny klimat, wystarczy wprowadzić do niej pojedynczy drewniany element i przekonać się jaka jest siła drobiazgu. Drewno zaprezentowane na tle innych materiałów, ukaże nam swą wyjątkową naturę i ponadczasowy urok.

 Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na wynajem Starowa Góra

Należy jednak pamiętać, najprostsze rozwiązania mogą okazać się tymi najbardziej efektywnymi. W roli dekoracji wnętrza wystąpić może także drewno do kominka, które ułożymy w estetyczny sposób. We wnętrzu idealnie zaprezentuje się na przykład drewniany wazon, który idealnie połączy się z urokiem żywych kwiatów. Drewniane lampiony będą nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale przede wszystkim pomogą nam stworzyć wieczorową porą naprawdę niepowtarzalny klimat. Nie bójmy się naturalnego drewna, wykorzystujmy je i eksponujemy jego urok w swoich wnętrzach. Czasem warto zrezygnować z gładkiej, szlifowanej beli, a jej miejsce wypełnić kawałkiem surowego drewna.