Fotele o różnych formach, kolorach i fakturach bardzo często pojawiają się w różnego rodzaju wnętrzach. Wielu projektantów twierdzi, że dla wielu osób stały się ulubionymi meblami do odpoczynku w salonie, sypialni i w gabinecie.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Grudziądz

Doskonale znane nam fotele powstały z myślą, by chronić Brytyjczyków przed zimnymi powiewami powietrza, panującymi na wyspach. Solidne obicie z grubego i miękkiego materiału, szerokie podłokietniki, wysokie oparcie i „uszy” miały gwarantować ich właścicielom dodatkową porcję komfortu. Charakterystycznym elementem fotela z uszami były wtedy drewniane nóżki i wygodne, szerokie komfortowe siedzisko.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Grudziądz

Fotel, który z biegiem czasu zaczął przybierać coraz bardziej zróżnicowane formy stał się nieodłącznym elementem wielu aranżacji. Wzorzyste obicie charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii, zastąpiono jednokolorową tkaniną lub naturalną skórą w klasycznym albo bardzo fantazyjnym kolorze. Niektóre modele wyposażane są teraz nadal w drewniane nóżki, czasem tak wysokie, że upodabniają mebel do krzesła o nowoczesnym, oryginalnym kształcie. Inne osadzane są na metalowej, obrotowej podstawie, dzięki czemu doskonale nadają się na przykład do domowego gabinetu.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom w zabudowie szeregowej na sprzedaż Leszno

W ofertach wielu producentów znajdziemy wersje smukłe oraz bardziej rozłożyste; propozycje przeznaczone do wnętrz nowoczesnych, loftowych, jak i tych z nutą glamour. Obecnie fotele pełnią funkcję wypoczynkowego mebla, stojącego najczęściej w pokojach do dziennego wypoczynku, sypialni oraz w gabinetach.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Kalisz

Chcąc uczynić je jeszcze wygodniejszymi, można do nich dokupić wygodny podnóżek. Jeżeli masz ochotę na wieczór z ulubioną książką albo wypoczynek przed telewizorem, taki fotel będzie do tego najlepszy. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko, wysokie oparcie dające wygodne wsparcie dla kręgosłupa, uszy, które dodają meblowi przytulności, a także wygodne podłokietniki, pozwolą odprężyć się i całkowicie zrelaksować. Eleganckie fotele uszaki świetnie dopasują się do każdego wnętrza. Pełne gracji, smukłe kształty uczynią każdą aranżację jeszcze bardziej elegancką i wysmakowaną. W ostatnim czasie fotel zyskuje również miano fotela dla młodych matek. Jego doskonale wyprofilowana konstrukcja idealnie nadaje się do karmienia, dając poczucie komfortu i wygody.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Willa na sprzedaż Ustroń