Roślinne wzory są niezwykle popularne od lat. Wpływa na to ich bogata oferta, od romantycznych kwiatowych motywów po pojedyncze, minimalistyczne liście. Występują one najczęstszej w postaci tekstyliów. Bez trudu znajdziemy poduszki zdobione motywem kwiatów peonii, soczyście zielonych liści traw i paproci czy subtelnym obrazem wiosennego sadu.  Domowe tekstylia wykonywane ręcznie ze szlachetnych materiałów przywodzą na myśl letnie krajobrazy i tworzą sielski klimat. Dzięki nim nie tylko sypialnia zyska niezwykły, świeży nastrój.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Gdynia, Redłowo

Bogate inspiracje światem roślin znajdziemy w kolekcjach wielu sklepów i projektantów, od popularnych sieciówek po naprawdę luksusowe marki. Kolor, przepych i wyraziste desenie to od lat pojawiają się w aranżacji wnętrz, coraz częściej jednak w połączeniu z motywami roślinnymi. Butelkowa zieleń, tropikalne motywy i złoto to połączenie nie tylko idealne, ale także pasujące w zasadzie do każdego wnętrza.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom bliźniak na sprzedaż Lorca

Miłośników motywu dżungli lub spowitego mgłą lasu w zachwyt wprowadzą różnego rodzaju pościele. W dodatku to pierwsze w Polsce pościele lniane produkowane w technologii zadruku cyfrowego. Takie produkty idealnie wpisują się w potrzeby świadomych konsumentów, którzy poza nietuzinkowymi wzorami, poszukują także wysokiej jakości i trwałości na lata.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Grudziądz

Stale aktualnym trendem pozostają też desenie inspirowane światem zwierząt. Te bardziej egzotyczne – jak lew i żyrafa. Ciekawym rozwiązaniem są także dodatki np. lampa stołowa z wizerunkiem zebry znakomicie łączy klasykę ze szczyptą awangardy, co daje poczucie dystansu i pozwala uzyskać nieco luzu w domowej aranżacji.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Lubli

Oprócz inspiracji nurtem biophilic niezwykle popularne stają się wzory geometryczne. Zinterpretowane na nowo, wyraziste desenie w pasy, koła czy trójkąty nawiązują do najlepszych tradycji światowego wzornictwa, mają jednak zupełnie współczesne oblicze. Takie printy coraz częściej wychodzą poza schemat czarno-białych kontrastów. Bardzo elegancką i nowoczesną opcją jest połączenie metalicznych kolorów (szczególnie odcienie złota) z głębokimi, ciemnymi barwami. Takie delikatne printy doskonale wyglądają na dużych powierzchniach więc idealnie dodają się na tapety.

Zdjecie pochodzi z oferty WGN: Apartament na wynajem Wrocław

 Eklektyzm, charakterystyczny dla stylu boho ma już ugruntowaną pozycję i nic nie wskazuje na to aby nastąpił odwrót od tego trendu. Połączenie spokojnej klasyki ze zwiewnymi tkaninami i etnicznymi wzorami nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru a jednocześnie będzie bardzo eleganckie. Tu względy praktyczne są na równi z estetyką, a do produkcji niepowtarzalnych, inspirowanych epoką antyku przedmiotów wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania i surowce wtórne. Wśród wielu propozycji na szczególną uwagę zasługuje ceramika oraz tekstylia, które nadają lekkości, delikatności oraz naturalności charakterystycznej dla stylu boho.

Zdjecie pochodzi z oferty WGN: Apartament na wynajem Bolesławiec

Dobrym sposobem na odświeżenie wystroju wnętrza może być wymiana dywanu. Obecnie na podłodze prym będą wieść desenie w stylu vintage. Klasyczne perskie wzory poddane interpretacji współczesnych designerów, przekonują bezpretensjonalnością i świetnie komponują się w dzisiejszych wnętrzach. Współczesne dywany, łączą to, co najlepsze w klasyce i nowoczesności: szlachetnie postarzone dekory w stonowanych barwach ziemi.