Za pomocą designerskich mebli możemy w prosty sposób sprawić, że nasze mieszkanie albo dom nabierze naprawdę charakternego wyglądu. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na zakup oryginalnych mebli, możemy być pewni, że nasze mieszkanie albo dom nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Designerskie meble często przykuwają uwagę. Wszystko to za sprawą ich niepowtarzalności. Zazwyczaj meble oferowane przez sieciówki mają podobny, dość klasyczny wygląd. Sprzedającym je firmom chodzi bowiem o to, aby dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi spodobały się jak największej grupie odbiorców. Decydując się na zakup mebli od projektanta, możemy być pewni, że nasze mieszkanie albo dom będzie wyróżniało się spośród klasycznych projektów i zyska bardzo indywidualny charakter, w pełni wyrażający nasze upodobania i gust.

Poniżej przedstawimy Państwu kilka propozycji, za pomocą jakich mebli możemy sprawić, że wnętrze naszego mieszkania albo domu nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Jeśli chcemy, aby nasza nieruchomość przykuwała uwagę w swoim centrum, powinniśmy skupić się na meblach w salonie. Nie musimy decydować się na kupowanie całych zestawów wypoczynkowych, ponieważ designerskie meble są zazwyczaj dość drogie. Wystarczy nawet jeden, mocny akcent. Możemy więc kupić do naszego mieszkania albo domu designerską lampę. Zarówno te sufitowe, jak i stojące, potrafią zaskakiwać swoimi śmiałymi i oryginalnymi kształtami.Doskonałym pomysłem jest również zakup designerskiego stołu. Na rynku z pewnością znajdziemy projekt, który przypadnie nam do gustu. Jedni będą woleli szklane lub metalowe, jeszcze inni drewniane stoliki. Naszą propozycją stołu, który z pewnością odmieni wnętrze salonu, prezentujemy na zdjęciu w tym artykule.

Równie dobrym pomysłem będzie zakup sofy, krzesła lub fotela, który będzie nadawał wnętrzu niecodziennego wyglądu. Dużą popularnością cieszą się meble wykonane z przezroczystej pleksiglasy, często barwionej na różne kolory. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby wnętrze naszego mieszkania albo domu zachowało ciepły, rodzinny klimat, możemy kupić meble wykonane z ciepłych materiałów albo skóry.

Ale nie tylko salon jest tym punktem naszego mieszkania, w którym warto eksperymentować z designerskimi dodatkami. Nie zapominajmy choćby o łazience, nie musi ona bowiem wyglądać zwyczajnie. Możemy na przykład odebrać jej nieco funkcjonalnego wyglądu sprawiając, że będzie wyglądała jak na przykład przedłużenie salonu. Ciekawym rozwiązaniem jest również projektowanie wnętrza ze szczególnym uwzględnieniem kształtów mebli. Dobrym przykładem na to, jak stworzyć designerską łazienkę, jest projekt przedstawiony na poniższym zdjęciu.Aby sprawić, że nasze mieszkanie albo dom będzie wyglądało designersko i niezwykle oryginalnie, wystarczy zainwestować w dosłownie jeden przedmiot na dane pomieszczenie. Możemy oczywiście pójść o krok dalej i wyposażyć całe nasze mieszkanie albo dom w produkty tworzone przez indywidualnych projektantów. Pamiętajmy jednak o umiarze. Designerskie meble są bowiem bardzo charakterne i niestety łatwo z nimi przesadzić. Jeśli wprowadzimy do wnętrza mieszkania zbyt wiele różnorodnych kształtów lub kolorów, możemy zyskać efekt odwrotny do zamierzonego – zamiast szykownego mieszkania albo domu, otrzymamy karykaturalne i udziwnione wnętrza. Warto najpierw zaplanować, jakimi melbami chcemy wyposażyć całe mieszkanie albo dom i dopiero wówczas dopasować do nich designerskie elementy. Wówczas wnętrza będą stanowiły spójną kompozycję a my staniemy się właścicielami oryginalnego mieszkania albo domu.

Agnieszka Kuśnierek
Specjalista działu Architekt poleca