Jesień z jednej strony sprzyja wyciszeniu i zachęca do odpoczynku w domowych pieleszach, z drugiej – przez chwilę otacza nas feerią intensywnych, energetyzujących barw i „otulających” dodatków. Dekoracyjne dynie, pachnące cynamonem i imbirem świece, miękkie koce, poduchy i dekoracje z suszonych liści ożywiają wnętrza i sprawiają, że miło czujemy się własnym domu. Jednak zanim przejdziemy do ozdób, powinniśmy zadbać o ponadczasową bazę naszej aranżacji! Umiejętnie łącząc kolory sezonu i jesienne dekoracje stworzymy piękne i inspirujące wnętrza. Z tym zadaniem znakomicie poradzą sobie meble w bardzo modnej teraz jesiennej kolorystyce. Musztardowe, koniakowe, słonecznie żółte czy nasycone czerwienią sofy, nadadzą naszemu salonowi zupełnie nowy klimat. Tak zaaranżowany stanie się prawdziwą jesienną wizytówką domu.
Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Gdańsk, Przymorze
W bogatej palecie kolorystycznej, zarówno tkanin jak i skór, znajdziemy sporo ciepłych, ale również bardzo stylowych i wyrafinowanych propozycji obić. Po wybraniu interesującego nas modelu odejdźmy od schematu i sięgnijmy po obicie, które doda wnętrzu energii. Coraz więcej sklepów i firm wykonujących meble posiada w swojej ofercie bogaty wybór kolorów, materiałów i tkanin, które można dowolnie łączyć, tworząc unikatowe zestawienia. Co ciekawe, kolor mebla można później powielić w dekoracjach w każdej niemalże postaci. Jesienne kolory pięknie połączą się z drewnem, klasyczną czernią, szarością i bielą, ale warto wiedzieć, że nie są to jedyne możliwe zestawienia.
Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom bliźniak na sprzedaż Kalisz
Nowoczesne sofy, narożniki i fotele świetnie skomponują się z drewniany,i stolikami i regałami, lampami w stylu loft, boho i scandi oraz puszystymi dywanami, które dodadzą wnętrzu tak potrzebnego teraz ciepła i przytulności. Przyjemne dla oka kolory będą świadczyć o przemyślanej i harmonijnej aranżacji wnętrza, wpisującej się w aktualne trendy wnętrzarskie. Tym sposobem zyskamy przyjemny akcent, cieszący oczy domowników podczas dni bez słońca. Dzięki temu prostemu zabiegowi szara i deszczowa aura zostanie odczarowana, a wysiłek włożony w sezonową zmianę aranżacji wprowadzi do naszego wnętrza nutę optymizmu.
Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Konin, Zatorze
Gdyby spojrzeć na złoty kolor we wnętrzach z perspektywy długich stuleci i zmieniających się stylów to szybko okazałoby się, że nie ma sobie równych. Żaden inny odcień nie spotkał się z taką sympatią architektów i upodobaniem władców. Dziś potrafi prezentować się równie dobrze, także poza bogatymi pałacami. Wciąż błyszczy i przykuwa wzrok, będąc ciekawym uzupełnieniem współczesnych wnętrz.
Zdjecie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Zielonki-Parcela, Zielonki Parcele
„Trendy wnętrzarskie w ostatnich latach sprawiły, że złoto zmieniło swój charakter i już nie jest wyłącznie kolorem o niezbyt pochlebnej reputacji, który w dużych ilościach kojarzył się z kiczem. Dziś stał się raczej dodatkiem, który nadaje dobrego smaku, ociepla wnętrze i wprowadza elegancki sznyt. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie dominował w przestrzeni. Dlatego w nowoczesnych projektach złoto pojawia się w charakterze subtelnych detali, które są dobrym partnerem dla barw bazowych we wnętrzu. Co ciekawe – złoty odcień świetnie komponuje się z różnymi materiałami – dobrym przykładem będzie surowy marmur, ciepłe drewno czy łagodny rattan. Szlachetna barwa potraktowana z rozmysłem, ale i pomysłem odwdzięczy się piękną aranżacją” – komentuje stylistka wnętrz marki KiK.
Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Ustroń
Złoto jest kolorem dość wymagającym w aranżacji. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na proporcje – złoto ma dominujący charakter i lubi umiar. Będzie pięknie zdobić pomieszczenie, jeśli znajdzie dla siebie kontrapunkt w postaci jednolitej barwy ścian czy wyposażenia w zbliżonej tonacji. W tym przepadku warto zastosować znane stwierdzenie, że „mniej znaczy więcej”. Dlatego decydując się na złoty odcień we wnętrzu warto postawić na niewielkie elementy dekoracyjne czy pojedyncze designerskie akcesoria.