Sposobów na aranżację kuchni jest wiele dlatego bez trudu można odnaleźć taki pasujący co naszego stylu. Należy jednak pamiętać, że wszystkie pomieszczenia powinny do siebie pasować i budować harmonijną całość. Spersonalizowanego charakteru można dodać za frantów mebli, które są najbardziej wyeksponowane. Ich zmana będzie kluczowa dla wyglądu całej kuchni. Decydując się na najbardziej popularne dekory – drewno, biel, beże czy szarości możemy być pewni aranżacyjnego sukcesu, sama kuchnia zachowa jednak uniwersalny charakter. Aby efekt końcowy był zaskakujący i odzwierciedlał nasz indywidualny styl, warto pomyśleć o bardziej nietypowym kolorze frontów. W tym sezonie projektanci zachęcają do ciemnych wybarwień, a proponowana przez nich paleta kolorów obejmuje nie tylko czerń i granat, ale głęboko nasycone zielenie.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Szczecin, Gumieńce

„Fronty w odważnych, intensywnych tonacjach dodają zabudowie meblowej wyrazistego charakteru. Butelkowa zieleń jest równie stylowa, co czerń i granat, ale mniej popularna, dlatego warto dostrzec jej walory. Kuchnia w kolorze pięknej zieleni będzie intrygująca, a jednak elegancka i ponadczasowa. Dla wielu użytkowników mebli to podstawowy wyznacznik, którym kierują się przy wyborze dekorów, często nawet kosztem zaakcentowania własnego stylu. Pragmatyzm podpowiada, że fronty nie mogą się opatrzyć po jednym czy dwóch sezonach użytkowania mebli. Matowa zieleń w głębokim odcieniu z pewnością szybko się nie opatrzy i długo pozwoli cieszyć urokiem mebli”- wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Gdańsk, Zaspa

Oryginalne pomysły aranżacyjne nie są zarezerwowane do dużych wnętrz i rozbudowanych systemów meblowych. Standardowy układ mebli można uatrakcyjnić wprowadzając większą swobodę w rozmieszczeniu modułów mebli. To mniej kosztowne, a równie efektowne rozwiązanie. Kreatywność w projektowaniu zabudowy meblowej pozwoli uciec od sztampy i powielanych schematów.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Pilchowo

„Ciąg szafek górnej zabudowy o identycznych wymiarach to mocno spopularyzowane rozwiązanie. Taką typową sylwetkę mebli można jednak urozmaicić, decydując się na otwarte półki, które będą w nieregularny sposób wkomponowane pomiędzy szafkami z pełnymi frontami. Zapewni to interesujący efekt i bardziej osobisty styl aranżacji” – dodaje projektantka. 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom w zabudowie szeregowej na sprzedaż Dąbrowa Górnicza

Własny styl można podkreślić poprzez odejście od klasycznej symetrii i zaprojektowanie niestandardowego układu mebli, który ciekawie się prezentuje, a co więcej dynamizuje przestrzeń. Otwarte półki zapewnią miejsce do ekspozycji dekoracyjnych przedmiotów, które również będą pomocne w tworzeniu spersonalizowanego wizerunku wnętrza. W poszukiwaniu indywidualnych, szytych na miarę rozwiązań nie musimy rezygnować z ulubionych zastosowań, tylko dlatego, że są popularne, ale nadać im bardziej osobisty charakter. Nawet uniwersalny skandynawski kanon, bazujący na prostocie, bieli i drewnie, można uatrakcyjnić dzięki oryginalnym akcentom, np. w postaci fantazyjnych uchwytów meblowych. To subtelny element dekoracyjny, który jednak przyciąga wzrok i może w znaczący sposób wpłynąć na postrzeganie mebli, a tym samym estetykę całego wnętrza. 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Bolesławiec

Ciekawy efekt można uzyskać również łącząc dwa różne typy uchwytów w jednym systemie mebli. Bardzo efektowne będzie zestawienie ozdobnych gałek inspirowanych biżuterią z eleganckimi uchwytami relingowymi. W ten sposób możemy odświeżyć wizerunek mebli i wprowadzić zaskakujący element, charakterystyczny tylko dla naszej kuchni.