Ważnym jest, aby stworzyć w mieszkaniu klimat, żeby każdy kto do niego wchodzi zauważył, że nie są to tylko cztery kąty, a w nich poustawiane meble. Takie mieszkanie powinno zachwycać i odzwierciedlać w dużym stopniu właściciela. Ważną rolę pełni sam układ mieszkania. Czy pod względem architektonicznym dana nieruchomość jest inna niż wszystkie i ma nietypowe rozwiązania. Duże znaczenie mają np. skosy, przejścia z pomieszczeń do pomieszczeń, okna czy antresole oraz miejsca pozornie nie do wykorzystania.

Ostatnio prezentowałam klientom niezwykle gustowne mieszkanie, które sprawiało wrażenie małego domu. Całe wnętrze było zaaranżowane przez architekta. Mieszkanie zostało dopracowane co do najmniejszego detalu, bardzo ważną rolę odgrywała gra świateł. Największe wrażenie wywarł na mnie okap który wisiał nad płytą indukcyjną wyglądający jak okrągła lampa wysadzona kryształami. Okap nawiązywał do reszty mieszkania, gdzie wszystkie lampy były kryształowe. Spokojne stonowane kolory w połączeniu z ekspresyjnymi dodatkami i meble które były robione specjalnie pod zamówienie, aby utrzymać mieszkanie w jednym konkretnym stylu. Na parterze mieściła się część otwarta mieszkania z wyjściem na przynależny mały ogród, prezentujący się równie bajkowo jak i całe mieszkanie. Na piętrze znajdowała się zaś część prywatna w konsekwentnie utrzymanym stylu. Główną sypialnie śmiało można nazwać małym apartamentem. Składają się na nią trzy pomieszczenia, część wypoczynkowa, przestronna garderoba z dużymi lustrami oraz ogromy prywatny pokój kąpielowy. Pozostałe pokoje miały również wydzielone małe garderoby, nietypowe okna do samej podłogi czy podwieszany sufit nad łóżkiem w którym umieszczone były halogeny sprawiające wrażenie gwieździstego nieba

A propos mieszkań naszych marzeń...W listopadzie br. uruchomiliśmy 3 nowe biura - WGN Aranżacje Pod Klucz. Osobom kupującym mieszkanie z rynku pierwotnego czy też wtórnego dajemy możliwość stworzenia własnego mieszkania z „duszą”.

Coraz więcej ludzi kupujących mieszkanie oczekuje czegoś więcej niż przyzwoitego, poprawnego lokalu. Poszukując dla klientów mieszkań zauważyłam, że te z „duszą” są bardziej zapamiętywane, więcej emocji wzbudzają w potencjalnym kliencie. Niestety nie ma zbyt wielu takich nieruchomości. Ludzie chętnie je kupują, ponieważ chcą mieć coś innego niż wszyscy, wyjątkowego. Tego typu mieszkania zazwyczaj nie należą do okazyjnych cenowo, właściciele mają świadomość, że nie oferują czegoś standardowego, ale mimo to mieszkania zbyt długo nie widnieją na rynku. Najczęściej takich mieszkań poszukują ludzie sukcesu, którzy oczekują od życia czegoś więcej, osoby posiadające duszę artysty czy przedsiębiorcy poszukujący ciekawej siedziby dla swojej firmy.

Najbardziej nietypowy w mojej karierze był dom, w którym w jednym z pomieszczeń z podłogi wyrastał gruby konar drzewa, który przechodził przez sufit na pierwsze piętro. Głęboko w pamięć zapadła mi również dwupiętrowa rezydencja z przeszkloną windą, która stanowiła część elewacji budynku i wychodziła od strony frontowej domu.


Karolina Jaworska

Doradca ds Nieruchomości, WGN Wrocław