Niektóre biura pośrednictwa nieruchomościami mają w swojej ofercie usługę Home Staging – w tym biura WGN – którzy profesjonalnie zajmują się przygotowaniem takiej nieruchomości, mając na względzie dobro klienta oraz przyspieszenie realizacji sprzedaży lub kupna.
  W Home Stangingu główym celem jest upiększenie lokalu, dodania wizualnej atrakcyjności w oczach klienta, zatem to nie ukrycie wad i wprowadzenie w błąd klienta, a podkreślenie zalet i potencjału mieszkania. A jeżeli wspomnieliśmy o wadach i usterkach w mieszkaniach to zadaniem sprzedającego lub wynajmującego jest pozbycie się usterek a nie ich zakrywanie.

fot. WGN Elbląg
Mieszkanie na sprzedaż w Elblągu

 

Czy warto skorzystać z takiej usługi?

 Oczywiście, że tak, jeżeli zależy nam na czasie oraz skuteczności w transakcji warto zwrócić się do profesjonalnych firm zajmujących się tym tematem.
  A zwłaszcza, gdy nasze mieszkanie pomimo, że nam się podoba i jest urządzone gustownie to na zdjęciach nie wygląda zachęcająco, wysokiej jakości meble wyglądają tanio, oferta sprzedaży jest długo na stronach internetowych a zainteresowanie jest minimalne lub żadne i najważniejsze – uważasz, że mieszkanie ma potencjał i jego wartość jest o wiele wyższa.

Zasady Home Stagingu

  Główne zasady Home Stagingu są powszechnie znane, jednak nie każda osoba ma dar do tego, aby skomponować dodatki, zaaranżować wnętrze, aby było atrakcyjne. Ale każdy może samodzielnie spróbować i przekonać się jak kilka dodatków może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż lub wynajem nieruchomości.

Czyste mieszkanie

  Najważniejszą i podstawową zasadą jest oczywiście nieskazitelnie czyste wnętrze. Nic nie będzie wpływało gorzej niż plamy na meblach, zacieki na szybach czy brudna podłoga. Niestetyczne smugi na płytkach mogą zepsuć nawet najbardziej luksusowo urządzoną kuchnię, a plamy na welurowej kanapie wzbudzą odrazę.

    Przed wystawieniem ogłoszenia, należy mieszkanie odmalować jeżeli są plamy czy zarysowania na ścianach – wybierając kolory farb można kierować się zasadą – im mniej tym lepiej – co to oznacza? Oznacza to tyle, że lepszy odbiór mają pomieszczenia pomalowane na jasny lub po prostu biały kolor. Wydają się one czyste, przytulne, większe, a dodatki nie zaburzają jednolitości i nie „gryzą” się z kolorami ścian i sufitów. 
  Jasne kolory wnętrz są ponadczasowe, uniwersalne, można je łatwo uzupełnić dekoracjami.

Przestrzeń...

  Warto zwrócić uwagę na to, aby pomieszczenia wyglądały na przestrzenne, bez zbędnych mebli i dodatków, które zatłaczają wnętrze powodująć poczucie ciasnego miejsca. Nie ma tu miejsca na przypadkowe figurki, zdjęcia z rodzinnymi zdjęciami, świece, które nie komponują się kolorystycznie z wnętrzem.

  Przed wystawieniem ogłoszenia, należy mieszkanie odmalować jeżeli są plamy czy zarysowania na ścianach – wybierając kolory farb można kierować się zasadą – im mniej tym lepiej – co to oznacza? Oznacza to tyle, że lepszy odbiór mają pomieszczenia pomalowane na jasny lub po prostu biały kolor. Wydają się one czyste, przytulne, większe, a dodatki nie zaburzają jednolitości i nie „gryzą” się z kolorami ścian i sufitów.
  Jasne kolory wnętrz są ponadczasowe, uniwersalne, można je łatwo uzupełnić dekoracjami.

  Meble i sprzęty się zużywają przez tradycyjne ich użytkowanie, dlatego należy przyjrzeć się im i w razie widocznych wad należy je naprawić lub zakupić nowe.
  Klient będzie lepiej się czuł i szybciej podejmie decyzję o zakupie bądź wynajmie jeżeli będzie widział, że sprzęty są nowe a meble zadbane i nie będzie musiał ponosić dodatkowych kosztów.

Odpowiednie światło

  Nic nie odstrasza klientów jak ciemne pomieszczenia przez brak odpowiedniego oświetlenia, obecności lamp, świec oraz brak dostępu do światła dziennego.
  Zdjęcia najlepiej robić o poranku, z wykorzystaniem naturalnego światła, w pogodny dzień, będzie to zachęcało do transakcji.
  W przypadku kiedy nie ma możliwości o naturalne światło to można spróbować zrobić je przy oświetleniu sztucznym, ale wysokiej jakości o dobrych parametrach, aby widoczność na zdjęciach i na żywo była jak najlepsza. Wieczorem można zapalić świece, umiejscowić lampy tak, aby rzucały przytulny cień na ścianach.

Zapach

 

  Ostatnim, ale nie mało ważnym elementem jest zapach w pomieszczeniach. Powinien to być przyjemny, nie duszący zapach zachęcający do pozostania na dłużej.
  Aby to uzyskać należy przewietrzyć mieszkanie, użyć odświeżacza jeżeli to konieczne, a także można zapalić świece zapachowe.

 

fot. WGN Sosnowiec ul. Modrzejowska
Mieszkanie na sprzedaż w Mikołowie

 

 A ponad to...

  Od dawna wiadomo, że liczy się pierwsze wrażenie, już w ciągu kilku sekund klienci mogą być zachwyceni nieruchomością albo wręcz przeciwnie – całkowicie zrezygnować, dlatego bardzo ważne jest, aby zrobić pozytywne pierwsze wrażenie – czyli unoszący się piękny zapach, czystość co generuje dobre samopoczucie w mieszkaniu.

  Podsumowując, dla osób którym zależy na czasie, wydatek na profesjonalną usługę Home Staging jest bardzo dobrą opcją. Można powierzyć to firmie, która zrobi to za nas i nie popełni przy tym błedu działającego na niekorzyść dla nieruchomości, w przypadku samodzielnego przygotowania, efekt może być mizerny.