Łazienka musi spełniać wielu funkcji dlatego też jest aranżacja jest prawdziwym wyzwaniem. Połączenie wymiaru praktycznego i estetycznego można osiągnąć na wiele sposobów. Najbardziej uniwersalnym jest zastosowanie klasycystycznych rozwiązań i uzupełnienie ich nowoczesnymi, modnymi dodatkami.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Gdańsk, Przymorze

Ważnym elementem wszystkich aranżacji są kolory. Spójność i głębia subtelnie dopełniających się barw mogą zbudować całe wnętrze. Harmonijne kontrasty i ciekawy koncept podkreślą charakter i indywidualizm właścicieli np. przełamując klasyczne szarości nutą ekstrawagancji. W dziedzinie aranżacji wnętrz szarość jest tym, czym w modzie czerń. Jej popularność nie mija, czego dowodem są kolekcje wszystkich producentów, zarówno materiałów budowlanych jak mebli i dodatków. Wybór jest ogromny między kolorem bieli, magnolii, srebrnej szarości i arktycznej zieleni oraz mozaikowym, geometrycznym dekorem. Co więcej, indywidualne zestawienie daje zarówno aranżacyjną swobodę, jak i gwarancję estetycznej spójności.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Szczecin, Pomorzany

O charakterze wnętrza zadecyduje określenie barwy dominującej w danym projekcie. Jaśniejsze płytki podłogowe i ścienne dodadzą mu przestrzeni, ciemniejsze – głębi. Intensywne, odważne barwy i kontrastujące kolory pozwolą podkreślić wybrany kolor oraz wydobyć niuanse pomysłu.W łazience doskonale sprawdzi się klasyczna mozaika, która może może przybierać rozmaite formy. Od inspiracji barwami orientu, ciepłem południa po surowość północy. Obecnie najmodniejszym rozwiązaniem są geometryczne, chłodne i minimalistyczne kompozycje, które ciekawie koresponduje z różnymi trendami współczesnego designu.

Zdjęcie pochodzi z oferty: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Bolesławiec

Zdobione swobodnym układem małych prostokątów mozaiki, niezależnie od rozmiaru pokrywanej przez nie powierzchni, niosą harmonię i symetrię. Pasują zarówno do dużych płaszczyzn ścian, jak i do mniejszych obszarów takich jak wnęki prysznicowe czy zabudowa wanien. Jedną z wielu zalet jest możliwość zróżnicowanych powiązań kolorystycznych w obrębie tej samej palety. Barwy można swobodnie łączyć, w taki sposób, aby spotęgować efekt harmonii. Szczególnym powodzeniem cieszy się zestawienie magnolii z arktyczną zielenią oraz srebrnoszarej mozaiki i uniwersalnej bieli.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na wynajem w bloku Szczecin

Ciekawym pomysłem są również duety monochromatyczne – te same tonacje na podłodze, ścianach i w dekorach. W tym wypadku różnice będą subtelne, co nie zmienia faktu, że to one zaważą na końcowym efekcie. Ten zaś, niezależnie od wyboru, obdarzy wnętrze nowoczesnej łazienki designerskim urokiem. Przy rozwiązaniach jednobarwnych warto postawić na akcesoria w dodatkowym kolorze. Srebro lub złoto podkreślą naturalny blask i glamour aranżacji a fuksja i limonka z powodzeniem rozweselą nawet najchłodniejsze wnętrze.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na wynajem Inowrocław

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek, inspirowany unikalnym połączeniem metalu, drewna i betonu architektonicznego sprawia, że szare wnętrza nabierają ponadczasowego, oryginalnego charakteru. Fakt ten doceniają nie tylko osoby projektujące wnętrza mieszkalne, ale również inwestorzy i właściciele obiektów takich jak hotele, biura i gabinety spa. Umiejętnie zaprojektowana łazienka ucieszy zarówno estetów, jak i pragmatyków.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Elbląg