Najwięcej do wynajmu jest mieszkań dwupokojowych. Niezależnie od koniunktury na rynku nieruchomości zawsze zainteresowaniem cieszą się duże, ekskluzywne apartamenty. Na Wrocławskim rynku ofert takich jest jednak wciąż zbyt mało.

Jak przedstawiają się ceny nieruchomości?
Cena kawalerki do wynajmu to koszt od 1000zł do 1200zł przy wyższym standardzie i lepszej lokalizacji. Za mieszkanie dwupokojowe zapłacimy od 1200zł do 1500zł  w zależności od metrażu, standardu i lokalizacji. Mieszkanie trzypokojowe to już koszt od 1600zł do 1900zł w zależności od metrażu, wyposażenia mieszkania i lokalizacji.

Jak długo mieszkania są dostępne na rynku? Przyjmowane do wynajmu lokale mieszkalne wynajmują się zaledwie w ciągu kilku dni. Warunkiem jest oczywiście dogodna lokalizacja, bardzo dobry standard mieszkania oraz niska cena. Mieszkania drogie i gorzej zlokalizowane wynajmują się zdecydowanie wolniej.

W chwili obecnej ceny najmu na razie są stabilne, na rynku nie są widoczne wyraźne zmiany i nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie miały one nastąpić.
  

Katarzyna Pawłowska
Doradca ds. Najmu-Wynajmu i Analiz WGN