W obu zestawieniach Skanska jest liderem branży budowlanej: w latach 2009- 2013 wpłaciła do polskiego budżetu ponad 260 mln zł.
W rankingu Rzeczpospolitej Skanska uzyskała 26 miejsce wśród firm, które oddały najwięcej fiskusowi przez ostatnie pięć lat. Z kolei w zestawieniu Pulsu Biznesu znalazła się w gronie 100 największych podatników, wpłacając do polskiego budżetu w 2012 roku ponad 42 mln zł.
Skanska to światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. Zajmuje regularnie czołowe miejsca w najważniejszych rankingach i zestawieniach biznesowych.
W Polsce Grupa Skanska jest obecna na rynku generalnego wykonawstwa oraz jako deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, a także działa na polu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W ciągu najbliższych miesięcy Grupa Skanska planuje przyjąć do pracy w Polsce ok. 800 osób. Firma podkreśla, że jej rozwój w naszym kraju znacząco przyspiesza. Do 2015 roku Skanska S.A. chce podwoić sprzedaż w stosunku do roku 2011. Skanska Property Poland planuje kupno działek pod kolejne inwestycje biurowe w największych miastach Polski, a w najbliższych latach Skanska Residential Development zamierza rozpocząć budowę kolejnych osiedli mieszkaniowych.