Wciąż jest spory popyt na mieszkania, które można kupić na kredyt z dopłatą. Jednak większy  wybór można znaleźć na rynku pierwotnym.

W Katowicach klienci poszukują głównie tych mieszkań, które spełniają kryteria „Rodziny na swoim”. Lokali do 50 mkw., w cenie do 3,3 tys. zł za 1 mkw., jest w ofercie coraz mniej. Spora jest podaż drogich mieszkań, np. w  kamienicach w centrum. Zainteresowanie nimi jest ograniczone. Mieszkanie w starszym osiedlu, na IV piętrze, bez windy, można kupić za mniej niż 3 tys. zł za 1 mkw.

W Krakowie podaż  mieszkań i apartamentów, zwłaszcza tych o wysokim standardzie wykończenia,  znacznie wzrosła. Sporo bardzo drogich ofert można znaleźć zwłaszcza na Starym Mieście czy Salwatorze. Wkrótce będzie ich jeszcze więcej, bo w przyszłego roku ma ruszyć budowa dużego apartamentowca w pobliżu Wawelu.

We Wrocławiu wciąż jest popyt na mieszkania spełniające warunki programu „Rodzina na swoim". Oferta na rynku wtórnym mocno się zmniejszyła, większy wybór jest na pierwotnym. Poszukiwane są mieszkania 2–3-pokojowe, w cenie do 300 tys. zł. Średnia stawka transakcyjna za 1 mkw. w mieście to ok. 5,6 tys. zł.