Złota 44 jest już oficjalnie najwyższym budynkiem mieszkalnym w UE. W zbudowanym w konstrukcji stalowej szczycie Złotej 44 znajdującym się w południowo-wschodnim narożniku wieży, zlokalizowane będę dwie ostatnie kondygnacje trzypoziomowego penthouse’u. W Złotej 44 znajdzie się w sumie 266 apartamentów, z których 30 będzie jednocześnie najwyżej położonymi mieszkaniami w Warszawie.
Prace budowlane na budowie Złotej 44 weszły w najwyższy poziom zaawansowania. Zakończono montaż paneli fasady do 44 kondygnacji. Jeśli tylko pozwolą na to warunki pogodowe, montaż wszystkich całej fasady zakończy się przed końcem roku. Jednocześnie prowadzone są intensywne prace wewnątrz budynku. Stawiane są m.in. kolejne ściany działowe dla poszczególnych apartamentów, montowane są instalacje elektryczne i sanitarne, trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach technicznych.
Natomiast ostatni element konstrukcji stalowej budynku waży 65 ton i składa się ze 150 części. Waga najcięższych pojedynczych stalowych słupów dochodziła do 3,5 ton. - Montaż zwieńczenia był niezwykłym przedsięwzięciem konstrukcyjnym i budowlanym. Pracę czterech osób montujących kolejne elementy asekurowały często i 3 inne osoby. Osoby zabezpieczające komunikowały się z monterami za pomocą urządzeń radiowych a monterzy przypięci byli co najmniej  2 linami asekuracyjnymi - opisuje Alicja Kościesza, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Orco Property Group. W chwili gdy 2 pracowników pracowało na wysokości w koszu podnośnika 1 lub 2 dodatkowych monterów siedziało, stało lub leżało na wystającej poza budynek konstrukcji. Jak się okazuje zespół monterów ma już doświadczenie w pracy na takich wysokościach. Brali oni udział w modernizacji słupów do obsługi kolejki linowej na Kasprowym Wierchu. Tam prace prowadzone były na wysokości ponad 200 metrów nad przepaścią.