W ostatnich latach wszystkie gminy Hrabstwa Kłodzkiego poczyniły wielomilionowe inwestycje w dziedzinie infrastruktury, rewitalizacji oraz turystyki, najbardziej prężnej gałęzi gospodarki regionu. Włodarze starają się wykorzystywać okres „kryzysu” i nadrabiać zaległości z pomocą środków unijnych. Efektem tych działań jest wzrost zainteresowania inwestorów polskich i zagranicznych Ziemią Kłodzką, a kolejne inwestycje pokazują, że obszar jest dla nich przyjazny i atrakcyjny.

Biura nieruchomości dysponują szeroką ofertą gruntów, jak też gotowych do uruchomienia działalności nieruchomości zabudowanych (również na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Klienci największego koncernu obrotu nieruchomościami w kraju - Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości najchętniej poszukują jednak w ostatnim czasie nieruchomości hotelowo-pensjonatowych oraz dużych gospodarstw rolnych (3-20ha), z możliwością przekształcenia w ośrodki wypoczynkowe/agroturystyczne. W tym sektorze wyczekiwane przez turystów są obiekty wyższej klasy, o niepowtarzalnym klimacie, usytuowane na uboczu, ale z dobrym dojazdem do Centrum miast i uzdrowisk (których wciąż brakuje). Coraz lepiej przygotowana do obsługi wypoczywających miejscowa kadra i stosunkowo niskie koszty nabycia nieruchomości oraz mnogość atrakcji i usytuowanie Ziemi Kłodzkiej, pozwalające na zorganizowanie wypoczynku niezależnie od pory roku i pogody, powoduje aktywność Kupujących.

Przykładowe propozycje dla inwestorów:

·         okolice Czarnej Góry – funkcjonujący obiekt hotelowy dla 50 osób, działka 1,7ha, cena: 1.999.000zł,

·         okolice Ząbkowic Śląskich (60km od Wrocławia) – wyremontowany pałac z parkiem i gruntami rolnymi, działka 6,5ha, 18 pokoi, możliwość adaptacji budynków gosp., cena: 3.600.000zł,

·         okolice Polanicy-Zdroju – gotowy obiekt pensjonatowy, działka 8,5ha, 17 pokoi z łazienkami, cena: 2.599.000zł,

·         okolice Kłodzka – teren pod mieszkalnictwo i usługi (w tym sporty zimowe), 20ha, cena: 2.199.000zł.

Klienci indywidualni poszukują przede wszystkim działek pod budownictwo jednorodzinne, położonych poza centrum miast, ale z dobrym dojazdem, najchętniej o wielkości do 2.000m.kw., w cenie do 100.000zł lub nieruchomości w ścisłym centrum Uzdrowisk (w tym przypadku ceny sprzedaży wynoszą nawet ok. 200zł za 1m.kw.).

Polecamy:

·         Kłodzko – działki pod budownictwo jednorodzinne w cenie od 67.000zł,

·         ok. Polanicy-Zdroju – działki pod budownictwo jednorodzinne w cenie od 20zł za 1m.kw.

Turystyczne Hrabstwo Sudetów przyciąga również amatorów sportów zimowych, jazdy konnej i spacerów po górach, którzy wracając w tę samą okolicę kilka razy w roku bardzo często decydują się na zakup mieszkania lub apartamentu i w tym zakresie największym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w Polanicy-Zdroju (w cenie już od 3.200 zł za 1m.kw.) oraz mieszkania 2-pokojowe w innych Uzdrowiskach, które poza możliwością komfortowego wypoczynku często stanowią świetną inwestycję. Z równie dużym powodzeniem sprzedawane są niewielkie domy na wsi w cenie 150.000 – 250.000 zł.

Najchętniej odwiedzanymi miejscami są w okolicy między innymi: Bazylika Wambierzycka, Twierdza Kłodzka, Szczeliniec, Błędne Skały, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Ruchoma Szopka, Kalwaria, Skansen i Mini Zoo w Wambierzycach, Pijalnie wód mineralnych, muzea /m.in. Muzeum Zabawek, Ziemi Kłodzkiej, Zapałek, Papieru/, zabytkowe mosty, kościoły, zamki i pałace, szlaki górskie i trasy rowerowe, baseny i pływalnie, wyciągi narciarskie, parki linowe, kopalnie i wiele innych atrakcji.

Zachęcamy do inwestowania i zwiedzania tych pięknych zakątków!

Sylwia Jagódka WGN Kłodzko

Kontakt: WGN NIERUCHOMOŚCI 74 66 26 555; biuro@wgn.klodzko.pl