Poza samymi meblami i dodatkami, klimat salonu coraz częściej staje się zasługą odpowiednio skomponowanych kolorów. Urządzając pokój dzienny mamy do wyboru dwie opcje – propozycje, które wtopią się we wnętrze, albo modele, które swą intensywnością nadadzą ton reszcie wystroju. Pomarańczowe, musztardowe czy fuksjowe sofy sprawdzą się praktycznie w każdej aranżacji – wystarczy, że będziecie wiedzieli, jak wykorzystać ich potencjał.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Gdańsk, Maćkowy

Meble w tak żywiołowym wybarwieniu tapicerki na pewno staną się głównym elementem dekoracyjnym salonu. Dobrze, jeśli zdecydujemy się na model ze zgrabnymi nóżkami. Ten niewielki detal idealnie uzupełni wygląd sofy i choć to tylko drobiazg, będzie miał całkiem duży wpływ na wizualny odbiór naszego mebla.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Gdańsk, Morena

W polskich domach wciąż królują stonowane barwy beżu, bieli i szarości. Do tej palety kolorystycznej dołączają na szczęście również łagodne pastele: mięta, pudrowy róż, delikatne błękity czy rozbielone turkusy. Poza tymi subtelnymi odcieniami, rodzimi architekci wnętrz biorą na warsztat także barwy ciemne, głębokie i bardzo wyraziste. Sofy, narożniki i fotele w takiej wersji stają się zawsze intrygującą dekoracją, przyciągającą wzrok domowników i gości.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Gdynia

Jednym z najczęściej wybieranych, modnych teraz kolorów, jest wyróżniająca się elegancją i aranżacyjną mocą ciemna zieleń i głęboki granat.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż CIUDAD QUESAD

W przestronnym nowoczesnym salonie czerwony fotel lub narożnik stanie się wyrazistym punktem, wokół którego najlepiej zgromadzić meble i dodatki w bardziej stonowanych barwach. A jeśli wybierzemy sofę z pikowaną welurową tapicerką, salon ubrany w odważne czerwienie zyska jeszcze więcej szykownego uroku.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Szczecin, Centrum

Jeśli zdecydujecie się na kolorową sofę, czy narożnik i będziecie chcieli pójść o krok dalej, możecie śmiało zestawić ją z fotelem lub taboretem w tym samym a nawet kontrastującym kolorze. Kolorowe akcenty ożywiają wnętrze i nadają mu indywidualnego charakteru.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN: Mieszkanie na sprzedaż w kamienicy Gdańsk, Dolne Miasto