Szkło wykorzystuje się coraz częściej jako ściana działowa, jest to rozwiązanie, które pozwala na podzielenie przestrzeni na mniejsze pomieszczenia bez utraty optycznej przestrzeni i światła. Mogą być one na stałe lub przesuwne, zapewniając elastyczność w organizacji przestrzeni.


fot. Canva


fot. Canva

 

Szkło w wykorzystaniu jako balustrada wewnątrz, a także na zewnątrz domu. Zapewniają one bezpieczeństwo, z jednoczesnym niezasłanianiem widoku, występują różnie rodzaje szkła, ale do tego typu rozwiązań stosuje się szkło bezpieczne, które nie zagraża zdrowiu bądź życiu użytkowników. Pięknie się prezentuje, nowocześnie zdobi schody lub balkony. Szkło znalazło zastosowanie również w kuchni, jako panele kuchenne tzn. lacobel, które genialnie podkreśla charakter kuchni, można wybrać wszelaki wzór, jaki tylko spodoba się właścicielom i spełni ich oczekiwania. Są one łatwe w czyszczeniu, odporne na temperatury. Ostatnio zaczęto stosować szkło jako blady kuchenne, które są wytrzymałe, eleganckie oraz łatwo utrzymać porządek, jest to ciekawe rozwiązanie dla kuchni.fot. Canva

 

Szklane drzwi do szaf lub półek potrafią optycznie powiększyć przestrzeń i pięknie odbijać światło, dzięki temu wnętrze staje się bardziej przytulne. Drzwi do szaf, jak również do garderoby można wybrać w matowym wydaniu, dzięki temu daje to prywatność pomieszczeniu, ponieważ nie jest prześwitujące. |
W łazience nie jest nowością zastosowanie szkła jako kabiny prysznicowej lub do wanny, również luksfery mają swoje „5 minut”, ponieważ wróciły do łask, pięknie wyglądają i są łatwe w utrzymaniu porządku, są idealne dla osób zapracowanych. Można spotkać szklane umywalki do łazienek, wyglądają one bardzo nowocześnie, spodobają się osobom, które nie lubią standardowych rozwiązań.

Największym atutem szkła jest to, że wygląda ono elegancko, ponadczasowo i estetycznie, jest to materiał na lata, ponieważ nadal pojawia się w trendach.