konsultant architektoniczny Grupy WGN
 z możliwością aranżacji wnętrz
 Krystyna Słowik mgr inż. arch.
 tel. 501 435 865
 www.krystynaslowik.plCiąg dalszy pobytu na warszawskim Wilanowie, tym razem w dwóch kuchniach.Symbole klasyki wziętej z architektury przypominają mieszkańcom o prestiżu dzielnicy w której zamieszkali. Meble tworzą założenie osiowe, które łączy kuchnię z jadalnią. Są to  trzy elementy – w głębi okap kuchenny ubrany w tympanon, bliżej mebel wolnostojący obustronny i oddzielający jadalnię od kuchni a przy meblu  stół  z możliwością rozkładania  na większy.
Szafki kuchenne dolne mają wyżłobione na frontach rowki takie same jakie są na płytach gresu na ścianie. Wszystkie powierzchnie ścian , mebli i podłogi zostały dobrane kolorystycznie. W ten sposób całość tworzy komplet wnętrza wykonany na zamówienie, a najemcy mieszkania mają poczucie, że to właśnie dla nich.


Kuchnia kolorowa ożywia monotonny widok  za oknem. Jest zbyt mała dlatego zaprojektowano wykorzystanie w niej każdego cm3.  Szafka okrągła sprawdza się w przejściu do jadalni.  Natomiast ścianę  miedzy blatem i szafkami wiszącymi wykorzystano skrupulatnie na płytkie szafki na podręczne drobiazgi.  Wykończono ją szkłem barwionym, bo jest łatwe do mycia  i daje refleksy od słońca  lub lampek optycznie rozbijając kąt kuchenny.
To wszystko sprawiło,  że  mieszkanie zostało zarezerwowane do wynajęcia już na etapie projektu.            
projekty i zdjęcia arch. Krystyna Słowik