W chwili obecnej we Wrocławiu jest 94 budynków usługowo-biurowych, oferujących powierzchnie biurowe i usługowo-handlowe na sprzedaż lub wynajem.
Tylko w naszym biurze, w oddziale WGN we Wrocławiu, znajdują się 42 oferty sprzedaży tego typu lokali, oraz 308 ofert lokali do wynajmu.
Dane pozyskane z portali internatowych pokazują, że na dzień dzisiejszy w sprzedaży jest 1902 lokale usługowo-biurowe na terenie Wrocławia, zaś w samym Starym Mieście można wybierać spośród 336 ofert lokali użytkowych.
W sektorze wynajmu klient może wybierać spośród ponad 6 860 lokali na wynajem typu biurowo-usługowego, przy czym w obszarze Starego Miasta jest ich ponad 1930.
Przy tak dużej podaży lokali biurowych nie można zagwarantować, że lokale typu condo będą przynosiły stałe dochody, gwarantowane umową. Co ważne, najemcy lokali oczekują zagwarantowanych miejsc parkingowych.
Inwestycja w zakup lokalu biurowego typu condo może więc stać się ryzykowna pod kątem znalezienia potencjalnego najemcy.
 
Inaczej wygląda sytuacja z lokalami mieszkalnymi (apartamenty na wynajem).
Prywatne oferty dotyczą głównie wynajmu lokali mieszkalnych na czas min. 6 miesięcy i dłuższe, zazwyczaj są to lokale w średnim standardzie.
Niewiele jest na rynku ofert wynajmu eksluzywnych apartamentów, na które jest obecnie duże zapotrzebowanie.
W ofercie prywatnych wynajmów, z danych uzyskanych z portali internetowych, winika, że ofert takich jest nieco ponad 120. Ponadto funkcjonuje rynek wynajmu apartamentów oraz  luksusowych mieszkań na wynajmy krótkoterminowe. Dostępność tych ofert jest jednak niewielka.
Z naszych doświadczeń w obrocie nieruchomościami wynika, że każdy apartament na wynajem znajdujący się w ścisłym centrum, szybko znajduje najemcę.
Idea oferty condo- hotelu wydaje się więc jak najbardziej trafiona.
Ważne jednak, żeby oferta condo-hotelu na terenie Wrocławia została należycie rozreklamowana na rynku inwestycyjnym, aby mogła ukazać zapotrzebowanie na wynajem tego typu apartamentów, a co za tym idzie – pokazała opłacalność inwestycji w taki projekt.