Jak obecnie wygląda rynek mieszkań na wynajem dla studentów (czy mieszkań jest dużo, mało, jakie jest ogólnie zainteresowanie)

 

Ceny mieszkań na wynajem we Wrocławiu na początku roku spadły, natomiast w drugim kwartale w czerwcu zauważyliśmy nieznaczny wzrost cen, spowodowany zainteresowaniem wśród studentów. WGN ma w swojej ofercie zawsze wystarczającą ilość mieszkań na wynajem we Wrocławiu.


Czy student we Wrocławiu ma szansę na wynajem mieszkania w rozsądnej cenie?

 

W centrum Wrocławia za dwupokojowe mieszkanie na wynajem zapłacimy od 2 400zł do 3 500zł/miesiąc plus media, natomiast na Psim Polu ceny wahają się od 2 200 zł do

2 800zł/miesiąc plus media. WGN ma też dla studentów mieszkania 4 i 5 pokojowe, które mogą okazać się bardziej opłacalne.


Z jakimi kosztami wiąże się w dzisiejszych czasach wynajem? (np. w centrum Wrocławia i pod Wrocławiem)

 

Wymagania studentów bardzo się zmieniły. Już nie wybierają mieszkań trzy i czteropokojowych. Największą popularnością cieszą się kawalerki i mieszkania dwupokojowe.


Czy to prawda, że studenci szukają mieszkań w coraz lepszych standardach?

 

Coraz więcej studentów szuka mieszkań w coraz lepszych standardach. Tymi najemcami są studenci pracujący jak i studenci z zagranicy. Coraz większe znaczenie ma miejsce parkingowe.

Pomimo, że we Wrocławiu mieszka około 80 tysięcy obywateli Ukrainy, to jednak podaż mieszkań i apartamentów na wynajem jest większa niż popyt dzięki czemu ceny są stosunkowo stabilne.