Uwzględniając zakup działki pod budowę domu, to rzeczywiście takie działki będą musiały być nieduże, aby projekt zmieścił się w limitach cen określonych dla programu "tani kredyt na 2 %".

Według danych NBP uwzględnionych w ostatnim raporcie kwartalnym ceny transakcyjne działek pod zabudowę jednorodzinną we Wrocławiu kształtują się na poziomie od 220 zł za mkw do 763 zł za mkw . Dotyczy to działek położonych na obrzeżach miasta – jak na przykład na zielonych Stabłowicach czy też Pawłowicach. Oczywiście są osiedla we Wrocławiu, gdzie metr kwadratowy działki przekracza 1000 zł.

Średnia cena transakcyjna jednego metra kwadratowego terenu  pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną we Wrocławiu wynosi 596 zł/mkw.

Gdy przeanalizujemy oferty nie tylko WGN działek budowlanych we Wrocławiu wystawionych do sprzedaży - to można zauważyć, że bardzo często proponowana cena ofertowa gruntu, nawet o bardzo małej powierzchni, znacznie przekracza sumy wyznaczone w ramach rządowego programu " tani kredyt na 2 proc" np. we Wrocławiu na Stabłowicach działka o pow. 507 mkw - jest oferowana za cenę 510 000 zł, na Sołtysowicach  pow. 700 mkw cena ofertowa 788900 zł, albo Wojnów pow. 945 mkw - cena 299 000 zł. 

Wg WGN tereny, które mogą budzić zainteresowanie klientów chcących sfinansować budowę domu i zakupu działki w ramach rządowego programu " tani kredyt na 2 proc" - więcej możliwości znajdą głównie poza granicami Wrocławia. Takie rozwiązanie będzie obowiązywało we wszystkich dużych miastach w Polsce.