Wrocław to specyficzne miasto, gdzie dla flipperów dużym domem jest cała kamienica. To właśnie stare budynki są położone w interesujących miejscach dla osób prowadzących tego typu biznes, a więc w rejonie preferowanym przez studentów, czy też osoby pracujące w centrum Wrocławia. 

Od kilku lat na rynku nieruchomości widzimy wzmożoną aktywność flipperów. W początkowym okresie skupiali się na zakupie dużych mieszkań w kamienicach ,a więc takich o powierzchni powyżej 130 mkw, teraz jednak ich zainteresowanie ukierunkowane jest na całe kamienice. Takich budynków każdego roku sprzedaje się w mieście kilka. Ich cena kształtuje się na poziomie od 2,5 mln do kilkunastu milionów złotych, w zależności od poziomu remontu, który flipper musi wykonać, aby przystosować obiekt do użytku.

fot. WGN Wrocław / Kamienica we Wrocławiu na sprzedaż

Flipperzy dzielą poszczególne, już istniejące  mieszkania w kamienicy na mniejsze, zwykle kawalerki z aneksem kuchennym i łazienką. Rzadziej są to lokale dwupokojowe. Czynsz najmu w takim flipperskim mieszkaniu wynosi od 1200 zł na obrzeżach miasta do 1700 zł miesięcznie w centrum Wrocławia, oczywiście plus opłaty za media, takie jak woda, prąd, czy ogrzewanie. We Wrocławiu mamy kilka udanych realizacji tego typu np. w rejonie Przedmieścia Oławskiego.

Innego rodzaju inwestycją są duże domy. Tego typu obiekty, głównie stare wille, które mogą budzić zainteresowanie flipperów ze względu na ich położenie w bliskiej odległości wrocławskich uczelni wyższych, znajdują się  w rejonie Wielkiej Wyspy oraz na południu Wrocławia - w okolicach osiedli Borek, Tarnogaj, Grabiszynek.
Jednak pojawiają się w ofercie sprzedaży tak rzadko, że są przedmiotem zainteresowania głownie klientów szukających dużego domu na własny użytek. Dodatkowym czynnikiem, który ma wpływ na znikome zainteresowanie flipperów takimi obiektami jest sąsiedztwo i zapisy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla tych obszarów. Właściciele domów położonych w drogich wrocławskich dzielnicach nie chcą mieć w sąsiedztwie mini akademików czy też hotelików ze względu na możliwy hałas, czy wzmożony ruch.
Dodatkowo interesujące flipperów lokalizacje znajdują się na osiedlach objętych opieką konserwatora zabytków, który rzadko pozwala na przeróbki lub zmiany funkcji i charakteru starych willi miejskich.