Odpowiedzią na nowe wyzwania i oczekiwania klientów są coraz polularniejsze domy jednorodzinne wykonywane z prefabrykatów. Największą zaletą takich obiektów jest krótki czas montażu oraz niskie koszty eksploatacji. Domy są projektowane zgodnie z założeniem, aby maksymalnie ograniczać koszty ogrzewania i instalacji. Zastosowanie szeregu rozwiązań proekologicznych pomaga w ochronie środowiska naturalnego oraz co bardzo istotne zmniejsza ślad węglowy takiego domu. Ponad to projekty, które są gotowe do realizacji zostały stworzone przez renomowane biura projektowe. Cechą wyróżniającą jest funkcjonalność i wygoda przyszłych mieszkańców.

 

Dla spełnienia wygórowanych oczekiwań i zapewnienia satysfakcji klientów materiały, z których wykonane są domy spełniają najwyższe standardy jakości. Aby to osiągnąć połączono pracę profesjonalistów z najwyższej klasy materiałami. Wszystkie wykorzystane materiały są wykonywane z certyfikowanych ekologicznych materiałów.

Zaostrzające się wymogi energooszczędności w budownictwie i proekologiczne trendy wymuszają tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Prefabrykowane energooszczędne domy powstają szybciej niż te budowane w tradycyjny murowany sposób oraz są znacznie tańsze w budowie i eksploatacji. Cechują się także wyższą funkcjonalnością,a przede wszystkim energooszczędnością. Można to osiągnąć przy wykorzystaniu najbardziej ekologicznego materiału budowlanego- drewna, które dzięki odpowiedniej, nowoczesnej obróbce staje się bardzo odporne na warunki atmosferyczne.

W ofercie jest dostępnych wiele gotowych projektów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępne są małe domki z ogródkiem, przestronne wille z garażem, nowoczesne bryły jak i tradycyjne, ponadczasowe koncepcje. Należy zaznaczyć, że możliwe jest wykonanie indywidualnego projektu dla inwestora.

 

Energooszczędne domy prefabrykowane to wachlarz korzyści. Do najważniejszych należy zaliczyć: oszczędności finansowe, krótki czas budowy, zdrowy mikroklimat, brak sezonowości, energooszczędność, cichy i zdrowy dom, ekologiczne materiały, łatwość przebudowy oraz niskie koszty ogrzewania.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka gotowych projektów:

ZX76D jest to parterowy dom z płaskim dachem i tarasem. Jego charakterystycznymi elementami są duże przeszklenia i zadaszenia nad częścią wejściową i ogrodową. Dom o powierzchni użytkowej 96,6 mkw składa się z sieni (5,4m2), holu (7,1m2), kuchni (10m2), pomieszczenia gospodarczego (6,5m2), salonu (28,6m2), dwóch sypialni (12,4m2 i 11,1m2), łazienki (5,8m2), gabinetu (12,3m2), garderoby (2,1m2) oraz WC (2,0m2). Minimalne wymiary działki, na której można postawić dom to 20,62 x 17,62m.

ZB5DUO jest klasycznym bliźniakiem z dwuspadowym dachem i jednostanowiskowym garażem. Co ciekawe, może zostać rozbudowany jako obiekt szeregowy, ponieważ nie posiada bocznych okien. Projekt wyróżnia się dużymi przeszkleniami i wykuszami. W środkowej części domu umieszczono schody, które prowadzą na użytkowe poddasze. Jeden segment ma powierzchnie 309,3mkw i składa się z sieni (5,0m2), pomieszczenia gospodarczego (5,3m2), holu (13,1m2), WC (2,6m2), kuchni (5,3m2), salonu połączonego z jadalnią (29,9m2), garażu (19,1m2). W skład poddasza wchodzi hol (6,2m2), trzy pokoje (15,9m2, 15,7m2, 15,4m2,), garderoba (4,0m2) i łazienka (14,9m2).

Z473 jest klasycznym domem na planie prostokąta z dwuspadowym dachem. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni nieruchomości (98,2m2) znajdują się cztery niezależne sypialnie. Jednak dzięki braku ścian nośnych istnieje możliwość dowolnej aranżacji wnętrza. W zaprezentowanym projekcie zaplanowano sień (3,5m2), pomieszczenie gospodarcze (2,9m2), hol (4,4m2), WC (1,7m2), kuchnie (7,4m2), salon (22,4m2), cztery sypialnie (11,5m2, 12,6m2, 12,0m2 i 10,4m2), łazienkę (6,6m2) oraz hol (5,8m2). Minimalne wymiary działki na której może powstać ten dom to 21,16 x 17,06m.

 

Z378 to propozycja współczesnego domu parterowego z wielospadowym dachem i dwustanowiskowym garażem. Dla zapewniania jak najlepszego doświetlenia pomieszczeń naturalnym światłem strefę dzienną wyposażono w duże przeszklenia. Charakteru projektowi dodaje podcień wejściowy.

Jacek Wichorski, właściciel Oddziału WGN w Kaliszu zajmującego się tym innowacyjnym przedsięwzięciem podsumowuje największe zalety energooszczędnych domów. „Po pierwsze cena proponowanego przez nas domu jest równa cenie mieszkania. Po drugie szybki czas realizacji, wynoszący 6 miesięcy od podpisania umowy do otrzymania klucza. Kolejne zalety to do- kładność, energoosz- czędność, wysoka jakość materiałów budowlanych i systemowość nie zosta- wiająca miejsca na po- wszechne w tradycyjnym budownictwie rozwiąza- nia tymczasowe. Ważną zaletą jest także niezależność budowy od pór roku, kiedy w trady- cyjnym budownictwie trzeba robić przestoje, gdyż prefabrykaty wyko- nuje się halach fabrycz- nych przez cały rok.„

Co ciekawe domy z prefabrykatów posiadają doskonałe parametry izolacji akustycznej. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii obiekty te zapewniają ciszę, co również przekłada się na komfort mieszkańców.

Więcej szczegółów: WGN Kalisz DEVELOPMENT +48 519 564 455, Piort Musielak +48 514 036 031