Korzystając z naszych podłączonych urządzeń, takich jak smartfon, tablet lub komputer, oraz inteligentnie połączonego produktu, mamy nieograniczone możliwości. Możemy monitorować, które z naszych urządzeń zużywa najwięcej energii elektrycznej, zdalnie sterować oświetleniem, kontrolować urządzenia z dowolnego miejsca na świecie.

Inteligentna automatyka domowa jest nie tylko wygodna, ale także pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii, zmniejszając w ten sposób rachunki za prąd. Na przykład, w przypadku pozostawionego światła – automat je wyłączy, lub grzejnika – termostaty zostaną automatycznie włączone i ustawione w trybie oszczędzania energii lub wyłączone, gdy domowników nie ma w domu.

Wszystko to odbywa się automatycznie poprzez ustawienia na podłączonym urządzeniu. Nie trzeba wracać do domu z latarką, aby wyłączyć przełączniki światła lub sprawdzać, czy telewizor w sypialni na górze został wyłączony. W inteligentnym domu ​życie jest komfortowe, nie wspominając o dużych oszczędnościach energii elektrycznej.

Najnowszy trend na rynku inteligentnych domów to inteligentne zamki, jako znaczne ulepszenie istniejących systemów bezpieczeństwa. To również dobra wiadomość dla zagorzałych telemanów, którzy teraz nie muszą się ruszać sprzed telewizora by zamknąć drzwi wejściowe! Wystarczy powiedzieć do pilota telewizyjnego, by zrobił to za nas.

Inteligentne blokady można skonfigurować za pomocą kodu, odcisków palców, pilota zdalnego sterowania lub Bluetootha. Dostawcy usług kablowych integrują blokady i sprzęt z aplikacjami mobilnymi lub poleceniami głosowymi na ekranie telewizora. Dlatego otwieranie czy zamykanie drzwi jest łatwe i wygodne przy użyciu smartfonu lub pilota do telewizora.

Inteligentne blokady umożliwiają również użytkownikom otrzymywanie powiadomień o gościach lub intruzach, którzy próbują dostać się do domu. Następuje to za pośrednictwem aplikacji na urządzeniu mobilnym. Jedna z firm, która oferuje aplikację mobilną do bezpiecznego dostępu dla inteligentnych zamków, promuje swój system zarządzania w chmurze, jako bezpieczniejszy i wygodniejszy dla zarządców nieruchomości, najemców, gości, pracowników obsługi dostaw lub osób udzielających pierwszej pomocy.

Inteligentne zamki łączą się z popularnymi już kamerami przy dzwonkach do drzwi, które pokazują domownikowi, kto stoi przed drzwiami. Połączenie inteligentnego zamka sterującego fizyczną kontrolą otwierania drzwi i informacjami o tym, kto próbuje uzyskać dostęp, to duża wygoda i spokój ducha w inteligentnym domu.

Lidia Paulińska-Thompson