Condo-apartamenty z powodzeniem wpasowały się w polski rynek nieruchomości, dając równocześnie możliwość uzyskania stałego źródła przychodu dla właściciela-inwestora. Czym są condo-apartamenty? To nic innego, jak pokoje hotelowe, znajdujące się często w bardzo prestiżowych i nowoczesnych inwestycjach hotelowych.

Deweloper, który odpowiada za budowę hotelu, daje zewnętrznym inwestorom możliwość zakupienia pojedynczych pokoi hotelowych, z wynajmu których inwestor ów może czerpać długoletnie zyski. Szacuje się, że jeden condo-apartament daje przychód w skali roku na poziomie około 6-7 procent.

Condo-apartamenty na sprzedaż

Warunki zakupu condo-apartamentu różnią się w zależności od tego, z jaką propozycją wychodzi deweloper oraz jakie oczekiwania ma kupujący. Niemniej jednak w standard wpisało się, że condo-apartament na sprzedaż jest po części prywatnym pokojem hotelowym, a po części oddawany jest pod wynajem.

Właściciel condo-apartamentu ustala terminy, w których jego apartament na wynajem ma służyć wyłącznie jego prywatnym celom. Oznacza to, że w okresie tym turyści nie mają możliwości wynajęcia apartamentu. W pozostałych okresach pokój hotelowy przekształca się w typowy apartament do wynajęcia i jest do dyspozycji gości.

Zalety prywatnych apartamentów w hotelach

Dużą zaletą posiadania condo-apartamentu jest nie tylko możliwość korzystania z niego przy równoczesnym czerpaniu zysków finansowych. Atutem są także usługi dodatkowe, oferowane przez hotel. Właściciel condo-apartamentu może np. zlecić hotelowi, aby jego obsługa dbała o porządek w apartamencie. Ponadto może przekazać terminarz wynajmu apartamentu w ręce recepcji hotelu, aby ta za niego dokonywała wszelkich rezerwacji.

Hotel Solny Resort w Kołobrzegu

W nadmorskich kurortach w ostatnich latach przybyło sporo nowych inwestycji typu condo.
Przykładem takiej inwestycji jest condo hotel Solny Resort w Kołobrzegu. Ten nowoczesny, 4-gwiazdkowy hotel położony jest w Uzdrowiskowej Strefie A. W ofercie znajduje się 150 w pełni urządzonych i wyposażonych apartamentów. Ciekawostką są dostępne tutaj dwupoziomowe apartamenty z prywatnymi tarasami.

Hotel oferuje ponadto kryty basen oraz nowoczesne, dwupoziomowe sale konferencyjne. Solny Resort**** stanowi integralną część obecnego Hotelu Solny, który dysponuje parkingiem, basenem zewnętrznym, strefą Wellness i SPA, sauną, restauracją oraz lobby barem.

Tak bogate wyposażenie sprawia, że jest to doskonałe miejsce do prywatnego wypoczynku a także na spotkania biznesowe.

Dzięki temu, że inwestycje przyciągają różnorodnych gości, a także stanowią część istniejącego już dobrze prosperującego hotelu, który cieszy się w Kołobrzegu dużą popularnością, Solny Resort**** wydaje się być również dobrym miejscem na inwestycję kapitału.

Osada Morska Resort & SPA w Kolobrzegu

Osada Morska Resort & SPA to kolejna inwestycja hotelowa typu condo.
Obiekt zlokalizowany będzie w pierwszej linii zabudowy od Morza, zaledwie 3 km od Portu w Kołobrzegu. Inwestycja powstaje w standardzie 4 gwiazdek. Do dyspozycji gości będą 163 apartamenty, rozlokowane w 6 budynkach.

Wszystkie te budynki połączone będą ze sobą za pomocą szklanego łącznika. Hotel oferuje pokoje hotelowe o powierzchni od 18,5 m2 w przypadku apartamentów jednopokojowych oraz od 30 m2 w przypadku apartamentów dwupokojowych. Do każdego apartamentu przynależeć będzie ogródek, balkon lub taras oraz indywidualne miejsce parkingowe. Goście będą mogli skorzystać z wewnętrznego i zewnętrznego basenu, jacuzzi, strefy Wellness & SPA, restauracji oraz sali zabaw dla dzieci.

Deweloper zakłada przychód z condo-apartamentu na poziomie nawet 8 procent w skali roku. Umowa najmu podpisywana jest na okres 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejnych 10 lat.

Inwestycje w condo-hotele są bardziej opłacalne niż lokaty bankowe

Condo-hotele oferują nowoczesne apartamenty, które są atrakcyjne zarówno z puntu widzenia gościa, jak również inwestora. Atrakcyjna lokalizacja, bogata oferta oraz prestiż inwestycji z pewnością przyciągną turystów. Inwestorzy, którzy zdecydują się nabyć condo-apartament, mogą wiec liczyć na zysk finansowy z ich pobytu.

 

ZOBACZ APARTAMENTY NA SPRZEDAŻ

Paulina Michniak
Dział Analiz WGN