Mieszkania trzymają teraz ceny, jest bum, wiekszośc ofert jest już przebrana. Ewentualnie można liczyć na to, że pod koniec września i w październiku będą obniżki cen mieszkań, tych które się jednak nie wynajęły.

Kawalerki na wynajem

kawalerki - ceny 1400-2000 + opłaty kilkaset zł (czynsz do administracji, media) - a wiec kawalerki w obecnym czasie to wydatek rzędy 1700 - 2400zł łącznie.

Jak już widać kawalerki są dużo droższe niż mieszkania dwupokojowe.

Mieszkania dwupokojowe na wynajem

Pojedyncze pokoje w mieszkaniach kilkupokojowych to kwoty rzędu ok 900 -1300zł z wliczonymi opłatami - w zależności od standardu i miasta.

Najchętniej wynajmowane są duże mieszkania dwupokojowe lub trzy-czteropokojowe- z oddzielnymi pokojami i wspólną, dobrze wyposażoną przestrzenią typu kuchnia z jadalnią, łazienka.  Studenci dobierają się w kilka osób i wynajmują jedno mieszkanie, by znacząco obniżyć koszty.

A o czym marzą studenci?

Studenci od kilku lat mają coraz większe wymagania co do standardu -  chcą mieszkać ładnie i wygodnie,  w dobrej lokalizacji, poszukują niezależnych, oddzielnych pokoi, pełnego wyposażenia w sprzęt agd - typu zmywarka, pralka itp.

Życzymy wszystkim studentom znaleźenia idealnej oferty

Paulina Michniak
Analityk WGN