Gości hotelowych, którzy są w stanie wydać niebotyczne kwoty za noc w luksusowych warunkach nie brakuje. Inwestorzy odpowiadając na zapotrzebowanie płynące ze strony klientów pokazują, że są w stanie spełnić niemal każdą ich zachciankę. Rzecz jasna, im bardziej luksusowo, tym wyższa cena…

Jumeirah Vittaveli na Malediwach. Ten hotel prezentuje najwyższy poziom luksusu. Na skorzystanie z jego oferty pozwolić mogą sobie osoby z naprawdę zasobnym portfelem. W 2017 hotel ten został okrzyknięty najbardziej luksusowym hotelem na świecie. Wyróżnienie to Jumeirah Vittaveli na Malediwach uzyskał podczas World Luxury Hotel Awards. Nagrodę przyznano na podstawie głosów udzielonych przez ponad 3 tysięcy odwiedzających.

Resort Jumeirah Vittaveli znajduje się na jednej z wysp na Malediwach. Dla wielu podróżujących tutaj gości dużym atutem jest fakt, że do Jumeirah Vittaveli można dostać się jedynie drogą morską. Zapewnia to wypoczywającym większe poczucie prywatności i komfortu.

Na ekskluzywny hotel składa się 89 willi. Część z nich ulokowana jest na lądzie, a część na wodzie.Na gości czekają takie atrakcje jak restauracje na otwartym powietrzu, strefa SPA czy wodny bar. Nic jednak nie dorówna największej zalecie tego resortu – malowniczym, zapierającym dech widokom z okien luksusowych apartamentów.

Za tak luksusowe wakacje trzeba jednak odpowiednio zapłacić. Tygodniowy pobyt w willi w resorcie Jumeirah Vittaveli to koszt około 20 tysięcy złotych od osoby.

 

 

Atlantis The Palm w Dubaju.

Dubaj słynie z luksusu i wspaniałych nieruchomości. To właśnie tutaj na wyspie Dżamira znajduje się
pięciogwiazdkowy hotel Atlantis The Palm.Ten olbrzymich rozmiarów hotel oferuje 1500 apartamentów oraz królewski apartament, który znajduje się na najwyższym piętrze. Jest on o tyle zadziwiający, że znajdujący się w nim goście mogą podziwiać Dubaj z każdej strony. To jednak nie wszystko. Królewski apartament liczy aż 3 sypialnie, prywatną jadalnię, gabinet, salon, łazienki a nawet pokój klubowy z prywatnym barem. Na nocleg w tym miejscu nie każdy może sobie pozwolić. Pobyt w tym niebywale luksusowym apartamencie królewskim kosztuje… około 120 tysięcy złotych. Przy dłuższym niż jedna noc pobycie hotel negocjuje z klientami indywidualną stawkę za dobę.

Zaskakującą rzeczą jest dostępność aż 23 restauracji i barów. Oferują one różnorodne menu, więc z pewnością każdy gość znajdzie tutaj coś dla siebie.

Hotel The 13 w Chinach

W miejscowości Macau w Chinach znajduje się równie wspaniały i warty naszym zdaniem uwagi hotel. Ten luksusowy hotel liczy 23 piętra. Oferuje on swoim gościom 200 bardzo przestronnych apartamentów. Goście hotelu mogą korzystać również z 6 barów oraz restauracji, serwujących wspaniałe dania. Na stronie hotelu pojawiły się zdjęcia Villa de Comte"- najtańszych w ofercie pokoi hotelowych. Ich wystrój rozbudza wyobraźnię co do tego, naj będą prezentować się najdroższe wille (tak nazywane są te obszerne apartamenty). We wnętrzach króluje przepych, złoto i błękity. Designerskie meble, freski na sufitach i obrazy ozdabiające ściany podkreślają poczucie niebywałego luksusu. Zastanawia również cena, jaką przyjdzie zapłacić za noc spędzoną w tak ekskluzywnym miejscu, jak to.

Luksusowych hoteli na całym świecie stale przybywa. Ten segment nieruchomości jest dość wąski, a konkurencja, chociaż względnie nieduża, stanowi silne zagrożenie. Nie dziwi więc, że kolejne powstające inwestycje coraz bardziej zachwycają nie tylko wystrojem, ale również odważnymi projektami budynków. Chętnych jednak na wydanie mnóstwa pieniędzy w tak niesamowitych miejscach nie brakuje.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN