Na początku grudnia 2005 roku Grupa WGN Real Estate, największy koncern obrotu nieruchomościami w Polsce i jeden z największych w Europie, obchodziła 15-lecie swojego istnienia. Grupę WGN tworzą WGN Real Estate wraz z Wrocławską Giełdą Nieruchomości oraz partnerami współpracującymi. To ponad 350 agentów, maklerów, doradców, analityków i prawników, w 40 biurach działających na międzynarodowym rynku. Grupa działa aktywnie nie tylko w zakresie obrotu nieruchomościami, ale także kształtuje współczesne oblicze rynku. Eksperci WGN opracowują raporty na sympozja i konferencje oraz na potrzeby inwestorów z całego świata. W ciągu 15 lat WGN wykonała usługi z zakresu obrotu nieruchomościami komercyjnymi i rezydencjalnymi, doradztwa inwestycyjnego oraz szerokiego międzynarodowego marketingu dla ponad 45 tys. firm i instytucji.

XXI Kongres WGN, połączony z otwartą jednodniową konferencją, odbył się w Hotelu Qubus Wrocław. Podczas konferencji zaproszeni goście, członkowie Grupy WGN i pracownicy, przedstawiciele firm i instytucji oraz dziennikarze współpracujący z WGN mieli okazję wysłuchać prelekcji wybitnych specjalistów rynku nieruchomości, finansów i inwestycji.

Wiedzą z zakresu prawa podzielił się adw. Michał Moszczyński, rynek finansowy dla inwestorów przedstawił dr Andrzej Fesnak. Sytuację gospodarczą Europy Środkowej, w kontekście rozwoju rynku nieruchomości omówił dr Richard Mbewe z WGI.
Szeroką analizę porównawczą rynków inwestycyjnych Niemiec i Polski zaprezentował Andrzej Abrahamowicz z Haus Verwaltung z Berlina. Na zakończenie Jacek Kolibski, z firmy Krak Inwest, zapoznał słuchaczy z doświadczeniami na polu doradztwa inwestycyjno-finansowego w obrocie nieruchomościami komercyjnymi. Atrakcją piątkowego wieczoru był uroczysty bankiet w Hotelu Qubus. 15-lecie świętowano w gronie najbliższych przyjaciół oraz zaproszonych przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z WGN. Tego wieczoru nie zabrakło dobrej muzyki i tańców. Były też występy iluzjonisty, ogniste flamenco oraz wspaniały urodzinowy tort. Kolejny jubileusz już za pięć lat, na XX-lecie firmy.

Drugi dzień kongresu przeznaczony był tylko dla Grupy WGN. Omawiano dalszą strategię rozwoju koncernu, profesjonalnej obsługi klientów, skutecznej sprzedaży i umocnienia pozycji na rynku obrotu nieruchomościami komercyjnymi.

Zobacz film