Kongres rozpoczął się tradycyjnie Uroczystą Wielką Galą WGN, na której wręczone zostały specjalna nagroda Orła WGN oraz cztery Wyróżnienia Specjalne.  

Decyzją Kapituły WGN, po raz pierwszy w historii WGN, została przyznana statuetka Orła WGN osobie spoza Grupy WGN. Orła WGN otrzymał Jacek Kolibski – Prezes Europejskiego Instytutu Nieruchomości za osiągnięcia na rynku nieruchomości, zwłaszcza komercyjnych, w Polsce.

Wyróżnienia Specjalne WGN otrzymali: Jarosław Wójtowicz (WGN Wrocław), Karolina Spławska (WGN Szczecin), Marcin Kaczmarek (WGN Ostrów Wielkopolski), Maciej Więzowski (WGN Inowrocław).

Konferencja poświęcona została szerokiej tematyce m.in. bezpieczeństwa umów pośrednictwa, omówieniu zmian w Ustawie o Gospodarce Nieruchomościami i Ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomościami. Temat ten zaprezentowała radca prawny WGN Aleksandra Jurak. Marek Stelmaszak – wieloletni przyjaciel i partner biznesowy Briana Tracy, szczegółowo omówił budowanie relacji w zespołach agentów oraz relacje z klientami. Jacek Kolibski zaprezentował szczegółowy raport o rynku nieruchomości inwestycyjnych oraz jego rozwoju w przyszłości.

Drugiego dnia liderzy i zdobywcy Orłów Brokera WGN podzielili się swoją wiedzą. Henryk Wiewiórski, laureat Orła Brokera 2017, przekazał swoją receptę jak profesjonalnie działać na rynku nieruchomości komercyjnych, jak być skutecznym ekspertem oraz jak przygotowywać oferty. W Grupie WGN 7 oddziałów prowadzi deweloperkę, to też z dużym zainteresowaniem zapoznano się z działalności deweloperską Piotra Gałązki z WGN Szczecin, który specjalizuje się w budowaniu apartamentów w Międzyzdrojach i Szczecinie. Można wnioskować, że tym bakcylem zaraził na Kongresie kolejne oddziały WGN.
 Również z wielkim zainteresowaniem zapoznano się z sukcesami na rynku nieruchomości przedstawicielek WGN Głogów/ Szprotawa, które uznane zostały jako Objawienie Roku 2017. 

Najcenniejsze na kongresach szkoleniowych WGN są rozmowy w kuluarach, w czasie których można się podzielić wiedzą o swoich sukcesach i zawiązywać transakcje nieruchomości.

W 45 Kongresie WGN uczestniczyło 118 osób. Dzięki regularnym szkoleniom na tych wydarzeniach skuteczność przeprowadzania transakcji w WGN jest bardzo duża. Najlepszym przykładem jest, że we wrześniu 21 osób przeprowadziło 4 i więcej transakcji.

Dagmara Komarnicka
Office Manager WGN

Zobacz filmy:

 WGN podnosi poprzeczkę bycie liderem zobowiązuje

Inwestycje które zmienią Szczecin

Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Porady dla pośredników którzy chcą zająć się branżą deweloperską

Przepis na sukces w pośrednictwie nieruchomości

Najem instytucjonalny. Aleksandra Jurak, radca prawny WGN

Powierzchnie handlowe w Polsce 2017

Inwestowanie w nieruchomości

Taki Band